Torpédo Havířov

Florbal Náchod

OFICIÁLNÍ STRÁNKY KLUBU

Poslední zápas 08.03.2020

SH TJ Náchod 

Florbal Primátor Náchod

Florbal Náchod

5:6
(2:2, 1:3, 2:1)

Florbal Benešov

Benešov

David Kaválek: Florbal mi začal chybět

David Kaválek vyrůstal v náchodské mládeži a již v sedmnácti letech pravidelně nastupoval za Áčko. Posléze musel ze studijních důvodů svojí kariéru přerušit, nyní je však zpět. O tom s jakými cíli se vrací i o mnohém dalším čtěte v rozhovoru.

 

 

 

Čau Kavas, vítej zpět v týmu! Můžeš prosím hned na začátku našim fanouškům říct, proč ses rozhodl pro návrat do náchodského dresu?

Ahoj, mockrát děkuju! V sezoně jsem se byl podívat na pár domácích zápasech a jednoduše mi začal florbal chybět. Navíc vzhledem k tomu, že se mi původní plány na léto v zahraničí kvůli aktuální koronavirové situaci rozpadly, začal jsem řešit, co budu vlastně v Česku dělat. S Tomem jsme si vyměnili pár zpráv a domluvili se na obnovení spolupráce.

 

Proč jsi vlastně přerušil svoji slibně se rozvíjející kariéru?

Do sezony 2018/2019 jsem vstupoval unavený a bez chuti. Věděl jsem, že kvůli maturitě a přijímačkám na vysokou školu bude času na florbal čím dál méně a protože jsem brzy přestal chodit na určitý počet tréninků, na který jsem byl zvyklý z předchozích sezon, moje výkony šly dolů. Nemohl jsem dělat florbal naplno, což mi nedávalo smysl, a na sezonu a půl se rozloučil s náchodskou palubovkou.

 

Maturitu jsi zvládl. Aktuálně studuješ na Institutu ekonomických studií Univerzity Karlovy v Praze. Řekneš nám něco o škole a co budeš moc dělat, až školu dokončíš?

IES jsem si vybral hlavně pro jeho špičkovou výuku ekonomie, komorní atmosféru a mezinárodní prostředí, kdy už na bakaláři je okolo 70 % předmětů vyučováno v angličtině, spoustu přednášek máme s „erasmáky“ a studenti mají velké možnosti, co se týče studia v zahraničí. Dalším důvodem jsou široké znalosti po absolvování bakaláře, které mi zaručí rozmanitý výběr magisterských programů tak, abych se mohl specializovat v něčem, co mě bude bavit úplně nejvíc. Absolventi IESu zastávají pozice napříč bankovním sektorem, českými i světovými konzultantskými společnostmi, ale často jsou vidět například při rozjíždění různých start-upů. Uvidíme, kam se vrtnu já, zatím to přesně nalajnované nemám. Ty nejdůležitější předměty mě však teprve čekají, proto nechci předbíhat.

 

Sledoval jsi počínání klubu v době, kdy jsi tu nebyl?

Vzhledem k tomu, že bydlím v Praze na bytě s Tomem Matoulkem, náchodským odchovancem aktuálně hrajícím za pražský Bučis, florbal včetně toho náchodského řešíme každodenně. Mimochodem, nemůžu se dočkat, až mu ve florbale vrátím všechny ty porážky z Fify. :D

 

Jak jsi vnímal klub v této době? Můžeš mladým hráčům povyprávět o své cestě a proč by měli zvolit pro tu svou právě Náchod?

Z první půlky sezony ne příliš pozitivně, přišlo mi, že se v Náchodě hraje florbal nahoru dolů plný individuálních chyb. To se ale v průběhu sezony změnilo a měl jsem velikou radost, že se výkony týmu zlepšily, což bylo brzy vidět v i tabulce.

S florbalem jsem začal ve sezoně 2012/2013 v Novém Městě nad Metují, kde jsem setrval až do svých 15 let a před svou první dorosteneckou sezonou přestoupil do náchodského oddílu. První sezonu jsem se sžíval s florbalem na vyšší úrovni v 1. dorostenecké lize, na který jsem si úplně nevěřil. Druhou dorosteneckou sezonu jsem se už dostal do týmu juniorů, kde jsem poprvé poměřil své síly se staršími protihráči. Trenéři mužského A týmu si mě pozvali jako jednoho z mnoha na první schůzku sezony 2017/2018 a po pár trénincích jsem věděl, že se do takového týmu plného zvučných jmen chci dostat. Začal jsem trénovat, jak to jen šlo, abych zkušenosti, které jsem vzhledem ke svému věku neměl, doháněl pracovitostí, a brzy jsem se uhnízdil v první lajně, se kterou jsme odehráli celou sezonu. Díky tomu, že mi trenéři dali takovou příležitost, můj florbalový růst byl znát trénink od tréninku a florbal mě neskutečně bavil. V Náchodě mladí hráči příležitosti dostávají, je to jen na nich, jak se je rozhodnou zužitkovat – a já ji zužitkoval, za což jsem ohromně rád.

 

Start kariéry jsi měl opravdu slibný, jako junior jsi stihl odehrát v 1. lize a Národní lize 49 zápasů a získat z pozice obránce 26 kanadských bodů. Neměl jsi někdy aspoň malého broučka v hlavě, kde jsi mohl být?

Rozhodně si nemyslím, že bych byl ve svých juniorských letech nějaký extra talent. Dělal jsem to, co se po mně chtělo, občas něco navíc a spolu se skvělými spoluhráči, od kterých jsem se mnohému naučil, to neslo své ovoce. Samozřejmě, že jsem rozhodnutí o přerušení několikrát zvažoval a přemýšlel jsem, jestli to prostě nemám „kousnout“. Dokonce o mé služby byl zájem v nejvyšší soutěži, o to je zmíněný brouček větší. Když to ale vezmu kolem a kolem, jsem za své rozhodnutí vzhledem k tomu, kam jsem se v životě posunul, rád.

 

Fanoušci si Tě pamatují jako velmi ofenzivního obránce, který se rád zapojuje do útoku. Na co se můžou těšit teď?

Abych se přiznal, tak to ani já sám pořádně nedokážu odhadnout. Myslím si ale, že se do Náchoda vrací stejný hráč, jako z něj odešel, jen o něco míň zbrklejší a možná o fous pomalejší. I to ale snad během léta vyladím. :D

 

Příprava je za dveřmi, jak se těšíš na tuto náročnou část sezony?

I přes to, že se člověk do letních tréninků musí občas přemlouvat, se nemůžu dočkat. Řeším aktuálně problémy s tříslem a zkouškové, ale doufám, že se do ní budu moci co nejdříve naplno zapojit. Už několikrát se mi osvědčilo, že letní příprava hráči dá z celého florbalového roku úplně nejvíc. Doufám, že ji budu moct odjezdit tak, jak jsem zvyklý, a bude to jeden z pilířů, o který se budu moct během sezony opřít.  

 

Chceš něco dalšího vzkázat fanouškům klubu?

Skvělá fanouškovská základna je jedním z es v rukávu náchodského A týmu už pěkných pár let. I příští sezonu našeho šestého hráče v poli budeme potřebovat, proto neváhejte a dorazte nejen na první zápasy sezony a potvrďte, že v Náchodě máme nejlepší fanoušky v lize!

 

Díky za rohovor a hodně štěstí v náchodském dresu!

 

Diskuze k článku

ligová tabulka

1. FBC Dobruška 16 116:46 42
2. FBC Trutnov (DTJ) 16 127:69 31
3. Florbal Náchod 16 150:71 30
4. FBK Jičín 16 116:66 28
5. Dvůr Králové nL 14 151:57 27
6. SION HK 14 60:135 13
7. Chlumec nad Cidlinou 14 66:145 7
8. Hvězdy Česká Skalice 14 24:221 0
Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

09.07.2020Lukáš Dostál (22)

09.07.2020Samuel Siwula (11)

09.07.2020Ondra Pajer (6)

Hlavní partner
Primátor Pivovar Náchod Město Náchod MŠMT
Partner
Královéhradecký kraj Regina, a.s. Integraf, s.r.o. FATPIPE Burik team element Mizuno GATORADE CASIA TOUR NSYS Tejpy.cz Vella Swenbee

© 2020 Florbal Náchod - Všechna práva vyhrazena info@florbalnachod.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 191689
Posledních 30 dnů: 2012 | Posledních 7 dnů: 491 | Poslední den: 54