Torpédo Havířov

Florbal Náchod

OFICIÁLNÍ STRÁNKY KLUBU

Poslední zápas 08.03.2020

Tréninkové centrum Pardubice 

Florbal Primátor Náchod A

Florbal Náchod

6:2

FBC Dobruška

FBC Dobruška

Zhodnocení sezóny Starších žáků

Přinášíme Vám další díl hodnocení sezóny. Tentokrát pro Vás máme hodnocení Starších žáků očima trenéra Daniela Prouzy a hráčů Davida Špačka a Nikolase Osifčina.

 

 

 

 

HODNOCENÍ TRENÉRA DANIELA PROUZY

Ahoj Dane. Jak hodnotíš uplynulou sezónu z pohledu trenéra?

Sezónu hodnotím velmi pozitivně - pro mě osobně se jednalo určitě o vůbec nejpovedenější sezónu v mé trenérské kariéře. Za to patří největší dík hráčům, kteří do toho dali loni opravdu hodně.

 

Splnili jste své cíle?

Pokusím se to shrnout. Do letošní sezóny jsme nastoupili se dvěma týmy starších žáků - A-týmem a B-týmem. V porovnání s B-týmem byl A-tým daleko více zaměřen na výkon. Týmové cíle, které jsme si před sezónou společně s hráči určili, byly především rozvojové. Ano, určitě jsme všichni chtěli vyhrávat, ale vítězství mělo být důsledkem toho, že jsme urazili kus cesty. Kluci to myslím si pochopili a celou sezónu dokazovali, jak moc se chtějí zlepšovat. Investovali do toho opravdu hodně času a úsilí.

Kluci z Áčka si dali mimo jiné také výsledkový cíl - postup na Mistrovství České republiky. Vše bylo otevřené, já jsem však přesvědčen, že by tohoto cíle dosáhli. Za těch zhruba šest měsíců totiž urazili větší kus cesty, než jejich konkurenti z Hradce Králové a Pardubic. Vzestupná tendence se začala projevovat od ledna, kdy v zápasech dominovali.

Kluci z Béčka se chtěli bavit florbalem, ale také zlepšovat. Díky druhému týmu starších žáků měli možnost hrát proti soupeřům s podobnou výkonností a odehráli opravdu spoustu dobrých zápasů. Trenéry zase těšilo, že je hra bavila a že se jim dařilo dostávat do hry dovednosti a návyky z tréninků. Kromě toho odehráli i několik zápasů s méně zkušenými spoluhráči z polické akademie, kde prokázali super charakter a chuť ostatním pomoci, čehož si moc cením.

Mimo týmových cílů si hráči nastavili i cíle individuální - a to na předsezónních individuálních pohovorech, na kterých se společně s rodiči sešli s trenéry. Bylo fajn pozorovat, jak se kdo posouvá dál. Nejen sportovně, ale i charakterově. Progres udělali všichni - někteří opravdu velký, což jsou pro ně skvělé vyhlídky do budoucna.

 

V čem udělali hráči největší pokrok a na čem by naopak měli zapracovat?

Po individuální stránce udělali všichni velký progres ve florbalových dovednostech. Parádní je také to, jaké z kluků rostou osobnosti. Na tom, jak se formovala osobnost jednotlivců, ale i týmový duch, má velký podíl Jarda Macháček, který v této oblasti prokázal během letní přípravy obrovský cit a položil tak základy pro budoucí práci. Za to mu patří velký dík. I díky tomu já teď můžu dát za každého staršího žáka ruku do ohně, že je charakterově skvělý člověk.

A na čem by měli kluci zapracovat? Byl bych moc rád, kdyby začli o něco víc věřit svým schopnostem - v sebedůvěře určitě mají z čeho čerpat.

 

Jak ovlivnilo sezónu její předčasné ukončení?

Museli jsme se vypořádat s tím, že jsme najednou byli bez florbalu, který nás tak baví. Kluci z Áčka starších žáků zároveň přišli o poslední florbalové bitvy o postup na Mistrovství České republiky.

 

Může toto předčasné ukončení hráčům také nějak pomoct?

Snad nejen hráčům. Pocítíli jsme, jak je vše okolo nás křehké. Věřím, že si budeme nyní víc věcí vážit. Florbalovým pohledem například víc si vážit tréninků - nebrat možnost trénovat jako samozřejmost, protože i o toto nám bylo ze dne na den vzato a teď nám to moc chybí.

 

Co bys vzkázal hráčům do letních měsíčů a další sezóny?

Přeji jim, aby je to co dělají, bavilo. Pak jedině mají šanci stát se lepšími. A je už jedno, zda budou působit ve výkonnostní složce s ambicemi na to jednou v našem sportu něco dokázat nebo v té volnočasové a užívat si každý okamžik se svými kamarády z florbalu. Přeji jim, aby když už se budou ohlížet zpět, se neohlíželi na to, kde v minulosti byli, ale na to, jakou cestu ušli. Aby si uvědomili, že jsou dobří díky mimořádnému úsilí a že jen díky mimořádnému úsilí dobrými zůstanou.

Ještě bych si dovolil závěrem dvě velká poděkování. Jedno patřím rodičům našich hráčů, kteří byli opravdu skvělí a vytvořili nejen skvělé zázemí hráčům, ale také pozitivní prostředí. Hráčům i trenérům šla v tomto pozitivním prostředí práce daleko lépe od ruky a důkazem je právě zlepšení, které kluci obou týmů během sezóny zaznamenali.

Druhé poděkování patří dalším trenérům této kategorie - Alešovi, Filipovi a Jardovi. Bez vás by to rozhodně neklaplo.

 

HODNOCENÍ DAVIDA ŠPAČKA

Ahoj Davide. Jak hodnotíš uplynulou sezónu z pohledu hráče?

Tato sezóna byla velice dobrá. Na prvních turnajích jsme sice měli co dělat, abychom nespadli do druhého koše, ale postupem času jsme se zlepšovali a zlepšovali a poslední turnaj jsme dokázali vyhrát. Je veliká škoda, že se sezóna musela ukončit predčasně.

 

Podařilo se splnit týmové cíle?

Jako první týmový cíl jsme si dali postup na MČR. Možnost splnit tento cil nám nebylo umožněno. Jako druhý cíl jsme měli zlepšovat se a uhrávat lepší výsledky. To se nám povedlo a jsem za to rád.

 

Co se ti během sezóny povedlo? V čem si zaznamenal největší posun?

Teď si asi nevybavuju, co se mi během sezóny povedlo. Myslím, že tato celá sezóna byla povedená, jak z hlediska týmu, tak z hlediska jednotlivce. Myslím, že jsem se zlepšil ve všem stejně, ale největší posun vidím asi v technice na florbalce.

 

Připravuješ se během karantény doma na začátek společných tréninků?

Ano připravuju, plním tréninky od klubu a zkouším trávit hodně času s florbalkou v ruce. Uz se těším na společné tréninky a na nadcházející sezónu.

 

 

HODNOCENÍ NIKOLASE OSIFČINA

Ahoj Nikolasi. Jak hodnotíš uplynulou sezónu z pohledu hráče?

Minulou sezónu hodnotím jako úspěch

 

Podařilo se splnit týmové cíle?

Ano, myslím že podařilo.

 

Co se ti během sezóny povedlo? V čem si zaznamenal největší posun?

Myslím, že jsem se celkově zlepšil oproti minulý sezóně.

 

Připravuješ se během karantény doma na začátek společných tréninků?

Jo připravuji.

Diskuze k článku

ligová tabulka

1. FBC Dobruška 16 116:46 42
2. FBC Trutnov (DTJ) 16 127:69 31
3. Florbal Náchod 16 150:71 30
4. FBK Jičín 16 116:66 28
5. Dvůr Králové nL 14 151:57 27
6. SION HK 14 60:135 13
7. Chlumec nad Cidlinou 14 66:145 7
8. Hvězdy Česká Skalice 14 24:221 0
Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

15.08.2020Vojtěch Krejčí (19)

19.08.2020Tomáš Kopecký (24)

20.08.2020Dan Kazda (22)

Hlavní partner
Primátor Pivovar Náchod Město Náchod MŠMT
Partner
Královéhradecký kraj Regina, a.s. Integraf, s.r.o. FATPIPE Burik team element Mizuno GATORADE CASIA TOUR NSYS Tejpy.cz Vella Swenbee

© 2020 Florbal Náchod - Všechna práva vyhrazena info@florbalnachod.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 193144
Posledních 30 dnů: 1386 | Posledních 7 dnů: 357 | Poslední den: 58