4:9
(2:3, 1:4, 1:2)

Florbal Primátor Náchod B

Dorost B byl v Chlumci stoprocentní

Dorost B značně posílený o starší žáky a dorostence A zavítal v neděli do Chlumce nad Cidlinou, kde vyzval v zápasech FBK Jičín a Sokol Dvůr Králové nad Labem.

Florbal Primátor Náchod vs. TJ Sokol Dvůr Králové nad Labem 8:4

(3:1, 4:1, 1:2), branky Náchoda: 2x Krtička, Knettig F., Misinský, Skalský, Linhardt, Špaček, Kříž

Rezerva dorostu byla od první minuty zápasu při chuti a díky krásným kombinacím a dominantní hře na míčku přehrávala svého soupeře. Svůj tlak dorostenci postupně přetavili v góly, kdy se prosadil dvakrát Krtička a jednou Filip Knettig. Ke konci třetiny se Dvoru podařilo stav utkání ještě snížit.

Podobným průběhem pokračovala i třetina druhá, kdy Náchodští opět měli daleko více ze hry a soupeř hrozil jen z ojedinělý protiútoků. Za Náchod se po krásných akcích prosadili postupně Misinský, Skalský, Špaček a Linhardt. Sokolům ze Dvora se podařilo ve druhé třetině vsítit jednu branku, kdy využili jednu z mála šancí, kterou jim Náchod poskytl.

Ve třetí třetině Primátoři polevili v nasazení, čehož Dvůr využil a dokázal vsítit dvě branky. Další drama však Náchod nepřipustil, přičemž skóre utkání na konci zápasu kosmeticky upravil Kříž.

Florbal Primátor Náchod vs. KM automatik FBK Jičín 4:3

(2:0, 0:0, 3:2), branky Náchoda: Moravec, Heger, Skalský, Osifčin

Po krátké pauze nastoupila rezerva dorostu k druhému zápasu, ve kterém vyzvala FbK Jičín, který ještě v sezóně neporazila. Dle toho k utkání náchodští dorostenci přistoupili a od začátku zápasu soupeři zle zatápěli pod kotlem. Náchodský tlak se podařilo dvakrát využit, kdy se prosadil Moravec a Heger. Ke smůle náchodských ale šancí mohlo být využito daleko více.

Druhá třetina měla podobný průběh jako ta první. Bohužel však hráči náchodského dorostu nedokázali správně připravit k zakončení, což je připravovalo o cenné branky v síti Jičína, který se vlivem nemohoucnosti náchodských vstřelit branku postupně dostával do zápasu.

Hned na začátku třetiny se povedlo Jičínu snížit, což soupeři vlilo novou energii do žil. Začalo se hrát nahoru dolů, kdy prostor pro krásné zákroky dostali strážci brankovišť. Nejasný metr rozhodčích učinil z utkání jedno velké kolbiště plné soubojů za hranou na obou stranách. Bohužel oproti Jičínu se tím nechali rozhodit Náchodští a místo zápasu začali řešit rozhodčího a soupeře na místo své hry. Toho soupeř využil a srovnal stav utkání. Vývoj zápasu na svoji stranu překlopili hned na to po brance Skalského Náchodští. Bohužel se na to nechali zbytečně vyloučit, kdy přesilovku Jičín využil a 72 vteřin před koncem dokázal srovnat stav zápasu. Pak ale Jičín neudržel nervy na uzdě a následnou přesilovku 9 vteřin před koncem využil Osifčin, čímž se stanovil konečný stav zápasu na 4:3 pro Náchod.

Bengo dorostu čekají další zápasy až 1.3., kdy v domácím turnaji vyzvou Dobrušku a Trutnov.