(2:2, 1:3, 2:1)

Florbal Benešov

Benešov

Náchod počtvrté v řadě vyhrál

Náchodští Rytíři potvrdili vzestupnou formu i v předplesovém domácím utkání proti Královu Dvoru, když zvítězili poměrně jednoznačně 7:3.

Nad Náchodskými přitom ještě před zápasem viseli hned dva strašáci. Prvním z nich byl podzimní vzájemný zápas, ve kterém Náchod schytal debakl 12:7. Tím druhým pak marodka, která zapříčinila, že Rytíři nastoupili pouze s dvanácti muži v poli. Do branky se opět postavil Vlastimil Skalický, do sestavy se po zranění kolene vrátil Jan Světlík. Náchod se poprvé radoval v jedenácté minutě zápasu, avšak předčasně, neboť Macháčkův gól nebyl uznán pro postavení v brankovišti. Následně Rytíři ubránili oslabení a v šestnácté minutě se dočkali zaslouženého vedení, poté co se z mezikruží prosadil ve formě hrající Václav Grulich.

Jestliže v první části Náchod dominoval, začátek té druhé jej nezastihl v ideálním rozpoložení. Hra byla rozkouskovaná a první minuty se odehrávaly zejména na polovině Náchoda. Z aktivity Královédvorských vyvstalo vyrovnání na 1:1 z hole Tomáše Vlčka. Náchod si vzal vedení ještě dvakrát zpět - nejprve zásluhou Tomáše Kopeckého, který předvedl při vlastním oslabení pěknou individuální akci, a posléze díky pohotové dorážce dobře postaveného Davida Cejnara. Pokaždé však Rytíři o svůj náskok velmi rychle přišli - a v obou případech se hosté prosadili z dorážky na brankovišti.

Fotogalerii ze zápasu od Matouše Nýče najdete zde

Před třetí částí tak bylo vše otevřené. Vstup se však Rytířům vydařil náramně a na branky Marka Svobody a Vojtěcha Bureše hosté nezareagovali. Naopak - ještě dvakrát zafungovala souhra Vojtěcha Bureše a zakončujícího Jana Světlíka. Nejprve v přesilové hře, poté z rychle zahraného kontru na střed hřiště. Hosté se k žádnému tlaku nevzepjali, spíše si hlídali čtyřgólový rozdíl, který jim zajistil lepší vzájemný zápas. Náchod tak dokráčel k zaslouženému vítězství 7:3.