24:1
(7:0, 7:1, 10:0)

Florbal Primátor Náchod

Dorostenci uhráli v Praze tři body

Náchodští Dorostenci odehráli o víkendu další turnaj nejvyšší dorostenecké soutěže. Tentokrát se představili v Praze ve druhém výkonnostním koši.

Ve druhé části turnaje pořádaného pražským Bučisem čekala na Náchodské zvučná jména - utkat se měli s pražskými týmy Bohemians a Spartou. Náchod tentokrát odcestoval v téměř kompletní sestavě s ambicí pražské soupeře překvapit a po dlouhé době si připsat body.

Florbal Primátor Náchod - FBŠ Bohemians DDM Praha 7    4:3  ( 1:0 , 2:1 , 1:2 )
Branky Náchoda: 2x Kříž, Hnízdil, Jirásek

Před zápasem s Bohemians si dali náchodští Dorostenci za cíl co nejlepší vstup do zápasu, neboť tušili, že by je mohl soupeř podcenit. Vše se vyplnilo a Náchod šel již v první minutě do vedení, které díky zodpovědné hře v defenzivě i přímočarosti v ofenzivě během druhé části brankami Daniela Kříže a Matěje Hnízdila navýšil až na třígólový rozdíl. Poté se však dostávali Pražané více a více do hry, byli aktivnější na balónku a Náchodu se pasivita vymstila. Sedm minut před koncem bylo vyrovnáno, Náchodští se naštěstí ze svých chyb poučili a znovu se vrátili k florbalu, který je zdobil v úvodu klání. Kdo by čekal závěrečný tlak Bohemians, tak se mýlil. Náchod si v poslední pětiminutovce vytvořil více šancí, zejména Daniel Kříž si s obránci Pražanů dělal, co se mu zlíbilo. Rozhodující branku však vstřelil Lukáš Jirásek, který zužitkoval pas Matěje Hnízdila. Aktivita Náchodských však ani po brance na 4:3 nepolevila a nakonec vedla k vyloučení hráče Bohemians, které otupilo možný závěrečný tlak. Náchod si tak v úvodním zápase turnaje připsal cenný skalp a svého slavnějšího soupeře předskočil v turnajové tabulce.

ACEMA Sparta Praha UNYP - Florbal Primátor Náchod    10:7  ( 3:2 , 3:4 , 3:1 )
Branky Náchoda: Hnízdil, Vančák, Poštolka, Kříž, Rázl, Osifčin, Vysoký

Druhé utkání se Spartou bylo na začátku opatrné, posléze se však zvrtlo ve zběsilou jízdu, která však nebyla ani z jedné strany příliš kontrolovaná. Nepovedený úvod Náchoda zažehnala půlminutka na přelomu desáté minuty, kdy Sparta přišla po brankách Matěje Hnízdila a Tondy Vančáka o dosavadní dvoubrankové vedení. To si vzali Sparťané v průběhu druhé části zpět, Náchodští však během druhé krátké povedené pasáže vývoj zápasu otočili. Dorostence Náchoda však trápila nekoncentrace, takže o vedení po hloupých gólech během druhé části ještě dvakrát přišli. Před závěrečnou třetinou svítilo na světelné tabuli nerozhodné skóre 6:6, narozdíl od Náchodských se však Pražané dokázali aspoň na poslední třetinu zmobilizovat, svůj herní projev zlepšili a dokráčeli k výhře 10:7. Nutno říct, že se utkání nepovedlo ani jednomu týmu. Náchodské dorostence připravila o body nekoncentrace a možná i trocha uspokojení po výhře v prvním zápase.

Náchodští obsadili na turnaji konečné čtvrté místo a zůstávají ve druhém výkonnostním koši. Příští turnaj odehrají v neděli 16. února v Liberci, kde se střetnou s pardubickými Sokoli a domácím týmem. Dalšími účastníky druhého koše zůstávají Bohemians a Sparta.