Torpédo Havířov

Florbal Náchod

OFICIÁLNÍ STRÁNKY KLUBU

Poslední zápas 09.02.2020

SH TJ Náchod 

Florbal Primátor Náchod

Florbal Náchod

7:6
(1:2, 4:4, 2:0)

FBŠ Hattrick Brno

Hattrick Brno

Přiští zápas 22.02.2020

 

Florbal Primátor Náchod

Florbal Náchod

:
od 00:00

FbC Hradec Králové

FbC Hradec Králové

Junioři nepřivezli z posledního výjezdu ani bod

Junioři pětizápasovou venkovní sérii načali jihomoravským víkendem, kdy se v sobotu střetli s FBC Ostrava a v neděli s FBS Olomouc

 

 

 

 

FBC Ostrava vs. Florbal Primátor Náchod 12:2
(3:1, 5:0, 4:1), branky Náchoda: Krejčí, Kříž

Dvoudenní moravsko-slezský výjezd Juniorů začal duelem s favorizovaným týmem FBC Ostrava. Do zápasu nastoupili Náchodští, vinou kolize se zápasy Mužů A a Dorostenců, pouze s brankářem a devíti hráči v poli, přičemž pro Dominika Zykla se jednalo o premiéru v náchodském dresu a zároveň první zápas po téměř dvouleté pauze.

Více než na samotný výsledek se náchodští mladíci zaměřili na předvedený herní projev a rozvoj. Pokud byste čekali, že se hráči Náchoda za těchto okolností uchýlí k destruktivní hře, tak se mýlíte. Od prvních minut bylo patrné, že mladí Rytíři chtějí hrát florbal a proti bohorovně hrajícím Ostravanům se jim to v určitých pasážích dařilo. Po první periodě sice svítilo na tabuli skóre 3:1 pro Ostravu, neodpovídalo však průběhu hry a mohlo být klidně opačné. Náchodští totiž v úvodní části nastřelili dvě tyčky a několik dalších příležitostí nevyužili, naopak Ostravané zaznamenali dvě velmi šťastné branky. Jediný gól Náchoda v první třetině vstřelil Vojtěch Krejčí, který přesnou střelou k tyči využil přesilovou hru.

Ve druhé části Ostrava zvýšila otáčky a rozdíl v kvalitě se jednoznačně projevil. Ostravané ve zbytku zápasu dominovali ve hře na balónku a aktivní hrou si vytvářeli nepřeberné množství brankových příležitostí. Řadu z nich vyřešil brankář Dominik Hanuš, i tak musel do konce zápasu ještě devětkrát vytahovat míček ze sítě. Na straně červeno-černých zaznamenal úspěch Daniel Kříž, když se na začátku třetí třetiny prosadil po samostatném úniku na ostravského brankáře. Právě Daniel Kříž byl u většiny náchodskcýh a ukázal, že umí brankové příležitosti vytvářet nejen pro své spoluhráče, ale i pro sebe. Škoda jen, že řada kontrů zůstala ze strany Náchoda nevyužita. Z náchodských hráčů je ještě potřeba vyzdvihnout výkon obránce Matěje Hnízdila, který posbíral v soubojích u mantinelu většinu míčků a zároveň svou přesnou rozehrou v pohybu rozvíjel náchodské akce. Junioři tedy sice s Ostravou prohráli 12:2, výkon v zápase však ukázal, že tento tým má budoucnost a je na čem stavět.

 

FBS Olomouc vs. Florbal Primátor Náchod 8:7
(1:0, 4:2, 3:5), branky Náchoda: Poupa, Špicner, 2x Kříž, Krejčí, Svoboda, Cejnar

V neděli čekal náchodské hráče nejprve přesun z penzionu u Ostravy do Olomouce, kam dorazili posílit kádr Svoboda s Cejnarem, kteří v sobotu nastoupili za mužský A-tým v Plzni. V tomto zápase šlo o hodně. Olomouc se nacházela 4 body za Náchodem, který se nachází na poslední příčce zajišťující play-off.

Už v první minutě Náchodské zpražila branka Olomouce, která zároveň předurčila vývoj první třetiny. Olomouc dobře v bloku bránila na vlastní polovině. Každý útok Náchodských se díky nepříliš velkému týmovému pojetí hry v pásmu proměňoval v brejkové situace soupeře.

Začátek druhé třetiny Náchodští opět prospali, což vyústilo v trestné střílení Olomuce, které bezpečně vykryl Hanuš. To Náchodské probralo a po brankách Poupy a Špicnerem využité přesilové hry se stav utkání otočil. Bohužel po otočení stavu Náchodští opět pokračovali v nezodopovědné hře na míčku v pásmu, z čehož plynuly nebezpečné protiútoky Olomouce. Několik 100% příležitostí soupeře vykryl dobře chytající Hanuš. Jenomže šancí Olomouce bylo tolik, že čtyři byly využity a tak šel tým z východu Čech do posledního dějství s tříbrankovou ztrátou.

Do poslední části nastoupil jiný Náchod, než který byl viděn v uplynulých dvou třetinách. Míček se v pásmu rychle posouval a dobře bránící Olomouc přestala stíhat pokrývat hlavně první útok Náchoda. Postupem času díky brankám Kříže (2x), Cejnara a Svobody překlopil stav utkání Náchod opět na svoji stranu. Bohužel pak přišlo opět uspokojení a postupem času docházely i síly Primátorům a Olomouc se dostávala do zápasu, kdy Náchod vehementně bránil a hrozil maximálně z protiútoků. Jeden takový 3 minuty před koncem využil Krejčí. Bohužel Náchodští zaspali následné buly a o minutu déle kvůli nedůrazu při zdvojování Olomouc srovnala stav utkání. FBS bylo na koni a opět kvůli nedůrazu a nekoncentrovanosti náchodské obrany 7 vteřin před koncem dokonalo obrat zápasu.

Po posledním náchodském výjezdu nyní čeká mladé naděje náchodského florbalu 5 domácích zápasů, kde se budou snažit uhájit jednobodový náskok v tabulce na Olomouc a tím i udržet pozice zajišťující play-off. Na první dva domácí zápasy juniorů můžete dorazit již tento víkend. V sobotu do Plechárny zavítá FK Slovan Jindřichův Hradec (20:30) a v neděli se Náchodští od 16:00 střetnou s FBC Štíři České Budějovice.

 

Diskuze k článku

ligová tabulka

1. FBC Ostrava 19 169:103 45
2. FbC Hradec Králové 19 172:94 42
3. Hattrick Brno 19 145:90 42
4. Otrokovice 19 108:110 27
5. Florbal Náchod 19 98:121 24
6. FBS Olomouc 19 102:135 21
7. České Budějovice 19 83:117 20
8. FK Jindřichův Hradec 19 66:173 7
Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

18.02.2020Tomáš Poupa (19)

25.02.2020Martin Macek (13)

28.02.2020Hynek Pacák (19)

Hlavní partner
Primátor Pivovar Náchod Město Náchod MŠMT
Partner
Královéhradecký kraj Regina, a.s. Integraf, s.r.o. FATPIPE Burik team element Mizuno GATORADE CASIA TOUR NSYS Tejpy.cz Vella Swenbee

© 2020 Florbal Náchod - Všechna práva vyhrazena info@florbalnachod.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 181052
Posledních 30 dnů: 5087 | Posledních 7 dnů: 1324 | Poslední den: 167