Torpédo Havířov

Florbal Náchod

OFICIÁLNÍ STRÁNKY KLUBU

Poslední zápas 08.03.2020

SH TJ Náchod 

Florbal Primátor Náchod

Florbal Náchod

5:6
(2:2, 1:3, 2:1)

Florbal Benešov

Benešov

Rekapitulace roku 2019

Kalendářní rok 2019 pomalu končí a tak je načase si zopakovat, co vše důležité se odehrálo...

 

 

 

 

 

Leden

ÚSPĚCH NÁCHOĎÁKŮ NA REGIONÁLNÍCH VÝBĚRECH

Náchodský klub měl své zastoupení na reprezentační akci regionálních výběrů. Hráči Náchoda byli tahouny Královéhradeckého kraje v kategoriích Dorostenců a Starších žáků. První jmenovaní dokonce celý turnaj ovládli - pod tímto úspěchem jsou podepsaní náchodský trenér Tomáš Třešňák a hráči Daniel Kříž, Lukáš Jirásek, Marek Svoboda, Martin Brejtr, David Cejnar a Dominik Hanuš.

Na závěrečném výběrovém turnaji Starších žáků náchodský klub zastupovali asistent trenéra Jan Čečetka a hráči Vojtěch Železo, Karel Poštolka, Jakub Vysoký, Lukáš Rázl a David Špaček. A i oni patřili k tahounům týmu.

 

STARŠÍ ŽÁCI NA TURNAJI PRAGUE FLOORBALL CUP

Na začátku ledna odcestovali Starší žáci do Prahy na prestižní Prague Floorball Cup, který měl prověřit jejich dovednosti a připravit je na druhou polovinu náročné sezóny. A akce svůj účel splnila - Náchodští odehráli řadu fantastický zápasů s předními florbalovými týmy.

 

Únor

SPUŠTĚNÍ ČLENSKÉ SEKCE

Velkým milníkem pro zjednodušení komunikace mezi klubem a rodiči a hráči, ale také pro zefektivnění práce činovníků organizace bylo spuštění členské sekce. V ní najdou hráči a rodiče všechny potřebné informace týkající se fungování jejich kategorie, kalendář akcí, docházku hráčů i důležité dokumenty. Skrze členskou sekci se také hráči jednoduše přihlašují na klubové akce. Spuštěním členské sekce se náchodská organizace připojila k takovým, jakými jsou Sparta Praha, Florbal Chodov, Florbal Mladá Boleslav či Sokoli Pardubice a tento krok byl pro fungování organizace velmi zásadní. Zároveň stále platí, že Florbal Náchod je jedinou florbalovou organizací v Královéhradeckém kraji, která členskou sekcí disponuje.

 

UNIKÁTNÍ PROJEKT SPORTOVNÍCH TŘÍD

Náchodská florbalová organizace navázala úzkou spolupráci se základní školou T.G. Masaryka v Náchodě a podílela se na projektu sportovních tříd s rozšířenou výukou tělesné výchovy. Přispíváme tak k rozvoji sportu a sportovců na Náchodsku.

 

VÝHRA RYTÍŘŮ V ÚSTÍ

V soutěžní sezóně 2018/2019 hrál elitní náchodský mužský tým počtvrté v historii 1. ligu - druhou nejvyšší českou florbalovou soutěž. V posledním kole základní části jej nečekalo nic jednoduchého - na palubovce Ústí nad Labem, které rok předtím působilo v superlize, musel odvracet přímý sestup ze soutěže. Kdo by byl čekal, že se proti favoritovi marodkou sužovaní Náchodští semknou a zvítězí - ale stalo se tak. Náchod zvítězil v Ústí nad Labem 4:6.

 

MAREK SVOBODA A DOMINIK HANUŠ NA REPREZENTAČNÍ AKCI

Skvělými výkony na závěrečném turnaji regionálních výběrů, ale také díky mimořádné tréninkové morálce se probojovali náchodští dorostenci Marek Svoboda a Dominik Hanuš až na přípravný kemp nově vznikající dorostenecké reprezentace. Tréninky se konaly v Brně a pro Marka i Dominika byly cennou zkušeností, ale také motivací do další tvrdé práce.

 

Březen

SPORTOVCI OKRESU NÁCHOD

Měsíc březen patřil tradičně vyhlášení ankety o sportovce okresu Náchod. A v populární anketě dosáhli na nejvyšší příčku MUŽI A FLORBAL NÁCHOD, kteří i díky výsledkům v předcházející sezóně, kdy vyhráli základní část Národní ligy a postoupili do 1. ligy, ovládli kategorii o nejlepší družstvo. Úspěch v anketě si připsal také trenér František Rázl, který v předcházející sezóně dovedl Starší žáky až k osmému místu na Mistrovství České republiky.

 

Duben

SESTUP MUŽŮ Z 1. LIGY

Ke sportu nepatří jen úspěchy, ale také zklamání. V dubnu se o tom přesvědčili náchodští Muži A, kteří se po baražové prohře s MVIL Ostrava rozloučili s 1. ligou. I tak zanechali ve druhé nejvyšší české soutěži skvělý dojem a nesmazatelnou stopu.

 

ÚSPĚCHY OSTATNÍCH KATEGORIÍ

Prožili jsme ale také úspěchy! Mužská rezerva dokázala postoupit do Regionální ligy, když během celé sezóny ztratila body pouze s Jičínem. Junioři bojovali v nejvyšší české soutěži, stejně jako Dorostenci, kteří v rámci své Divize skončili na druhém místě, v osmifinále play-off však nestačili na FBC Ostrava. Starší žáci skončili v rámci své ligy také druzí, před ně se dostal pouze Sokol Pardubice.

 

Květen

MEMORIÁL DAVIDA KORCE

Tradiční trojkový turnaj pro Muže pořádaný na počest skvělého náchodského brankáře jsme pořádali již popatnácté. Letos se jej zúčastnilo 28 týmů a k vidění bylo hned 100 zápasů. A také premiérové vítězství týmu FK Slatina.

 

 

O POHÁR ZÁMECKÉHO MEDVĚDA

Teprve druhý ročník námi pořádaného mládežnického florbalového turnaje přinesl skvělý úspěch. Zúčastnilo se jej 60 týmů a během jednoho dne bylo na sedmi hřištích v Plechárně a na Zimním stadionu odehráno hned 278 zápasů. Neztratily se ani náchodské týmy, kterých bylo dohromady šest a mnohé z nich skončily ve svých kategoriích na medailových pozicích.

 

UKONČENÍ SEZÓNY

Tradiční ukončení sezóny se konalo opět v Dolní Radechové a letos s rekordní účastí hráčů a rodičů. Během akce jsme také vyhlásili CENY RYTÍŘE HRONA pro nejlepšího Muže, Juniora, Dorostence a Staršího žáka sezóny. Oceněni byli Vlastimil Skalický, František Donaj, Dominik Hanuš a David Špaček.

 

KONDIČNÍ TESTY

Pro někoho nepříliš populární součást letní přípravy, z hlediska zefektivnění tréninkového procesu, jeho plánování a následného vyhodnocení akce, bez které si nelze úvod letní přípravy vůbec představit. Kondiční testy letos proběhly celoklubově, týkaly se hráčů kategorií Starší žáci, Dorostenci, Junioři a Muži. Hráči byli během tří dnů otestováni hned v deseti disciplínách a to za použití nejmodernější techniky.

 

FAT PIPE PARTNEREM KLUBU NA DALŠÍ ČTYŘI ROKY

Náchodské organizaci se podařilo vyjednat výhodnější podmínky s výhradím partnerem florbalového vybavení pro hráče - firmou FAT PIPE. Našim hráčům tak poskytujeme výhodné podmínky při nákupu sportovního vybavení této značky a navázali jsme na dosavadní úspěšnou spolupráci s firmou FAT PIPE.

Ke změně došlo u náchodských brankářů - ti nyní využívají vybavení značky BLINDSAVE, která patří k nejpopulárnějším na trhu.

 

ZASTOUPENÍ NA REGIONÁLNÍCH VÝBĚRECH DOROSTENEK

Zastoupení měl náchodský florbalový klub také na regionálních věberech Dorostenek. Branku týmu Královéhradeckého a Pardubického kraje hájila Aneta Kašparová, skvělou střeleckou formou se prezentovala náchodská odchovankyně a v současnosti hráčka IBK Hradec Králové Kristýna Gocová.

 

Červen

ZMĚNA IDENTITY

V červnu došlo k významné proměně značky Florbal Náchod v očích veřejnosti. Značka prošla rebrandingem, který začal změnou loga a pokračoval změnou dalších grafických prvků, které nyní značku Florbal Náchod jasně identifikují. Nové logo vytvořil pro náchodskou organizaci slovenský grafik Slavo Kiss, v jehož porfoliu můžeme najít loga řady organizací s celosvětovým dosahem, mezi něž patří například kluby z NHL či NBA. Spolupracoval například i na rebrandingu značky Tampy Bay.

 

ÚSPĚCH V PROGRAMU PP3

Florbalová unie zařadila náchodskou organizaci do oranžové skupiny programu komplexního rozvoje klubů PP3. Hodnocena byla sportovní činnost, marketingová činnost a řízení klubu a náchodská florbalová organizace byla zařazena mezi 30 nejlépe fungujících v České republice.

 

OLYMPIÁDA DĚTÍ A MLÁDEŽE

Olympiády dětí a mládeže v Liberci se účastnila hned pětice zástupců náchodského florbalu. Náchodské barvy zde reprezentovali Matěj Hnízdil, Karel Poštolka, David Špaček, Jakub Vysoký a trenér Jan Čečetka. 

 

ROZŠÍŘENÍ TRENÉRSKÝCH ŘAD

Náchodská organizace přivítala nové trenérské tváře, které rozšířily její řady po absolvování trenérského školení licence D, které se poprvé konalo v Náchodě. Náchodské trenérské řady rozšířili Jiří Juhász, Aleš Kaválek, Matěj Stuchlík, Martin Brejtr, Lukáš Rázl, Filip Pajkrt, Petr Abely a Daniel Kříž.

 

KONDIČNÍ SOUSTŘEDĚNÍ ELITNÍCH TÝMŮ

Letos poprvé proběhl v Trutnově třídenní tréninkový blok zaměřený primárně na kondiční složku, kterého se zúčastnili hráči elitních týmů Mužů a Juniorů. Kondiční soustředění proběhlo v Trutnově ve Sportcentru Olymp, kde si jej vzal na starost trenér Petr Abely. Během tří dnů absolvovali náchodští Muži hned osm tréninkových jednotek a vrcholem byl 7,5 kilometrů dlouhý běh na Dolce zakončený přeplaváním místního rybníka. 

 

Červenec

NEJVĚTŠÍ VÝPRAVA NA PRAGUE GAMES

Účast na největším mládežnickém florbalovém turnaji Floorball Prague Games je pro náchodskou organizaci již tradicí, letos však do Prahy zamířila největší náchodská výprava v historii. Ta čítala hned 50 hráčů, kteří nastoupili ve čtyřech týmech. Hráči si užili skvělé zážitky a měli možnost konfrontace se špičkovými týmy nejen z Česka, ale také z Finska, Švédska a Švýcarska. 

 

DOMINIK HANUŠ NA KEMPU TALENTOVANÉ MLÁDEŽE

Z turnaje Prague Games si náchodský brankář odskočil rovnou do Jičína na reprezentační akci - Kemp talentované mládeže. O prestiži této akce svědčí i to, že z celého Královéhradeckého kraje byli nominováni pouze tři hráči. Ti se mohli zdokonalovat pod vedením českých i zahraničních reprezentačních trenérů. 

 

PŘÍMĚSTKÝ TÁBOR

V podstatě po celý měsíc červenec jsme pořádali Sportovní příměstký tábor. Ten letos proběhl ve čtyřech turnusech, kdy si děti užívaly spoustu pohybu a zábavy. Po celý měsíc jsme tak nabízeli dětem z Náchoda a okolí sportovní vyžití.

 

DRUHÉ MÍSTO NA OREL CUPU

Náchodští Muži A se v rámci letní přípravy představili také na nedalekém Orel cupu, kde nastoupili se dvěma týmy. Přestože turnaj pojali jako přípravu, dokázal tým "červených" uspět, když dokráčel až do finále. 

 

Srpen

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ

Letošní letní soustředění bylo největším v historii náchodského florbalu. Během čtrnácti dnů se v Hostinném vystřídali ve třech turnusech hráči všech věkových kategorií. Ti si užili mnoho sportu, ale také zábavy.

 

VÍTĚZSTVÍ V PŘÍPRAVNÉM TURNAJI

Letošní letní přípravu si náchodští Muži A zpříjemnili dobře obsazeným turnajem v Kutné Hoře, který dokázali vyhrát. Ve finále si vyšlápli na prvoligový Chomutov.

 

Září

DVA ZAMĚSTNANCI NA PLNÝ ÚVAZEK

V rámci plnění programu komplexního rozvoje a cílů stanovených Unií zřídila náchodská organizace druhou plnoúvazkovou pracovní pozici. Tu obsadil Jan Čečetka coby technický ředitel. Díky tomu funguje naše organizace zase o něco profesionálněji a už střádá plány na vytvoření dalších pracovních pozic, které by měly toto fungování zase o kousek pozvednout.

 

KLUBOVÁ KANCELÁŘ

Od září využíváme novou klubovou kancelář v prostorách základní školy T.G. Masaryka, kde nás můžete navštívit, pokud si žádáte naše služby. Zároveň dochází k zefektivnění práce činovníků naší organizace, kteří tak jsou v mnohem užším kontaktu.

 

NEJVĚTŠÍ NÁBOR V HISTORII

Největší náborová kampaň náchodské organizace vyvrcholila Náborovými dny ve druhém týdnu v září. Ty navštívil rekordní počet zájemců a mnozí z nich si florbal oblíbili natolik, že se stal neodmyslitelnou součástí jejich života.

 

NEJVÍCE ČLENŮ A TÝMŮ V HISTORII

Do soutěžního ročníku 2019/2020 jsme přihlásili rekordních 13 družstev. To koresponduje se zvýšeným zájmem o florbal v Náchodě ze strany veřejnosti - náchodský florbalový oddíl totiž aktuálně disponuje nejvyšším počtem aktivních členů.

 

ZÁPAS S VELKOU BRITÁNIÍ

Na závěr letní přípravy se náchodští Muži A utkali také s reprezentačním týmem Velké Británie, který byl na soustředění v nedaleké polské Wroclawi. Náchodští v utkání zvítězili 10:2.

 

ÚSPĚCH NA SOKOL CUPU

Na tradiční mládežnický florbalový turnaj v Pardubicích jsme vyslali hned šest týmů složených z hráčů kategorií Přípravka, Elévové, Mladší žáci a Starší žáci. Dvoudenní turnaj v Pardubicích i s doprovodným programem v podobě duelu pohárového šampiona Pardubic a superligového mistra Vítkovic si všichni užili a nebyla nouze ani o sportovní úspěchy. Toho největšího dosáhl tým Mladších žáků "medvědů", který dokráčel až do finále turnaje.

 

KLUBOVÉ FOCENÍ

Celoklubové focení proběhlo během úvodního zápasu Národní ligy mezi Náchodem a Mukařovem a mládežnické kategorie na něj přijely rovnou z pardubického Sokol cupu. I tak byla účast na focení hojná a všichni si ho maximálně užili.

 

SCHOOL MATCH

Na konci září odehráli náchodští Muži A historicky první utkání pro školáky. Na něj si v dopoledních hodinách našlo cestu 345 skvělých školáků, kteří měli možnost sledovat, jak Náchod udolal soupeře z Turnova 7:3. Věříme, že se řadě z nich florbal zalíbil a budou si jej chtít zkusit zahrát.

 

MATERIÁLOVÝ VELETRH

I letos jsme pro naše hráče a jejich rodiče připravili možnost vyzkoušet si vybavení partnerských značek FAT PIPE, MIZUNO, GATORADE a také klubové vybavení. Přímo na hale byla možnost jej konzultovat s odborníky, vyzkoušet a také s výraznou slevou zakoupit.

 

Říjen

POLICKÁ AKADEMIE V ROZMACHU

V září založila náchodská organizace v Polici nad Metují kroužek, o který byl po měsíci jeho fungování tak velký zájem, že byla téměř naplněna jeho kapacita. Ukázalo se, jak moc je florbal v Polici nad Metují populární. V našem úsilí budeme nadále pokračovat a v budoucnu nabídneme florbal nejen dětem v Náchodě, ale i v jeho okolí.

 

PRVNÍ GÓL HONZY SVĚTLÍKA V SUPERLIZE

Jan Světlík, který v Náchodě působí již od juniorského věku, přestoupil před sezónou do superligového Liberce a v říjnovém zápase proti Otrokovicím zaznamenal svůj vůbec první superligový gól a pomohl svému týmu k zisku důležitých tří bodů. Honza nastoupil v superlize jako osmý náchodský florbalista a ukazuje se, že v naší organizaci dokážeme vychovat hráče pro špičkový český florbal. 

 

Listopad

BEZ BODU

Florbal nepřináší jen úspěchy, ale i prohry. Náchodští Muži A to poznali v listopadu, kdy z pěti soutěžních utkání všech pět prohráli. Naštěstí v následujícím měsíci tuto bilanci zlomili. 

 

PRVNÍ ZÁPASY POLICKÉHO KROUŽKU

Hráči z polické akademie odehráli první zápasy za náchodské týmy. Poličtí hráči nastoupili spolu s těmi náchodskými do turnajů za Dorost B, Starší žáky B, Mladší žáky a Elévy. 

 

Prosinec

SUPERLIGA V NÁCHODĚ

Po čtyřech letech se vrátila do Náchoda nejvyšší česká florbalová soutěž. Stejně jako před čtyřmi lety proti sobě nastoupili dvojnásobný český mistr Florbal Chodov a úřadující pohárový šampión Sokoli Pardubice. Utkání bylo skvělým florbalovým zážitkem pro všechny přítomné.

 

VÁNOČNÍ TURNAJ

Tradiční Vánoční turnaj letos přilákal rekordní množství hráčů, rodičů, kamarádů a dalších příznivců náchodského florbalu, kteří si přišli užít florbalové odpoledne se svými přáteli. Akce se vydařila a všichni přítomní si užili spoustu zábavy. 

 

Tak takový byl rok 2019. Jaký bude ten následující?

 

Diskuze k článku

ligová tabulka

1. FBC Dobruška 16 116:46 42
2. FBC Trutnov (DTJ) 16 127:69 31
3. Florbal Náchod 16 150:71 30
4. FBK Jičín 16 116:66 28
5. Dvůr Králové nL 14 151:57 27
6. SION HK 14 60:135 13
7. Chlumec nad Cidlinou 14 66:145 7
8. Hvězdy Česká Skalice 14 24:221 0
Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

15.08.2020Vojtěch Krejčí (19)

19.08.2020Tomáš Kopecký (24)

20.08.2020Dan Kazda (22)

Hlavní partner
Primátor Pivovar Náchod Město Náchod MŠMT
Partner
Královéhradecký kraj Regina, a.s. Integraf, s.r.o. FATPIPE Burik team element Mizuno GATORADE CASIA TOUR NSYS Tejpy.cz Vella Swenbee

© 2020 Florbal Náchod - Všechna práva vyhrazena info@florbalnachod.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 193144
Posledních 30 dnů: 1386 | Posledních 7 dnů: 357 | Poslední den: 58