(2:2, 1:3, 2:1)

Florbal Benešov

Benešov

Rytíři zakončili rok 2019 výhrou

Od 28. října čekali náchodští Muži A na tříbodový zisk. O to sladší je pak sobotní výhra nad pražskými Wizards.

Hráči Náchoda se naladili na pozdně večerní utkání Vánočním turnajem, kde v roli kapitánů vedli své týmové kolegy z mládežnických kategorií, jejich rodiče, kamarády a kamarádky. Jakoby ve Vánoční atmosféře spadla z Rytířů deka, která na nich po osmi prohrách v řadě visela. Proti Wizardům nastoupil úplně jiný Náchod, který se nenechal zlomit ani dvěma brzy inkasovanými slepenými brankami z desáté a jedenácté minuty zápasu. Po nich Rytíři přepnuli na vyšší rychlostní stupeň, pracovali poctivě do obrany, ale také si vytvářeli gólové příležitosti ve hře dopředu. Ty dokázali v rozmezí tří minut přetavit v góly Jan Světlík, Jan Čečetka a Václav Grulich a poprvé tak šli do kabiny spokojenější Náchodští.

Také druhá část vyzněla pro Náchodské. Wizards sice hodně kombinovali na balónku, díky poctivé práci náchodských mužů v defenzivě si moc stoprocentních příležitostí nevytvořili. Naopak na druhé straně se prosadili Vojtěch Bureš a Martin Kováčik a poslali tak Náchod do nadějného třígólového náskoku. Ten mohl být ještě vyšší, Jan Světlík však při trestném střílení na dobře chytajícího Lukáše Vávru nevyzrál.

Kompletní fotogalerie ze zápasu od Matouše Nýče zde

A nevyzrála na něho ani přesilovková formace Náchoda, která měla na začátku třetí části k dispozici dlouhou výhodu hry pěti proti třem. Wizards se ubránili, načež se Náchodští nechali strhnout hrou nahoru - dolů a inkasovali na 5:3. To vlilo hostům do žil potřebnou dávku sebevědomí a Vlastimil Skalický musel řešit několik ošemetných situací, se kterými si však poradil na výbornou - a když už nestačil, tak mu pomohla branková konstrukce. A tak udeřili opět Náchodští - Václav Grulich vyzval ke skórování Jiřího Juhásze, který po krásné stahovačce vrátil Náchodu vedení o tři góly. Při vyloučení Jakuba Téry pak hosté zkusili hru šesti proti čtyřem, Náchodští se však ubránili a po skončení oslabení navýšil vedení Náchoda střelou do prázdné branky Marek Svoboda. Ze strany hostů už přišla v závěru zápasu, opět při hře bez brankáře, korekce v podobě dvou úspěšných zásahů, které znamenaly konečné skóre 7:5.