Torpédo Havířov

Florbal Náchod

OFICIÁLNÍ STRÁNKY KLUBU

Poslední zápas 19.01.2020

 

FBS Olomouc

FBS Olomouc

8:7

Florbal Primátor Náchod

Florbal Náchod

Přiští zápas 25.01.2020

 

Florbal Primátor Náchod

Florbal Náchod

:
od 00:00

FK Slovan Jindřichův Hradec

FK Jindřichův Hradec

Junioři se vrátili z jižní Moravy s prázdnou

 

 

 

 

 

 

 

Junioři pětizápasovou venkovní sérii načali jihomoravským víkendem, kdy se v sobotu střetli s Panthers Otrokovice a v neděli s vedoucím týmem FbŠ Hattrick Brno

 

Florbal Primátor Náchod vs. Panthers Otrokovice 1:7

(0:2, 0:1, 1:3), branky Náchoda: Poupa

 

Sobotní utkání s Otrokovicemi bylo prvním vzájemným měřením sil těchto celků v letošní sezóně a také přímým soubojem o pozice zajišťující postup do play-off. A podle toho soupeř k zápasu přistoupil. Takže zatímco Náchodští vinou rozsáhlé marodky a také souběžně hraného zápasu mužského Áčka, ve kterém nastoupili junioři David Cejnar, Marek Svoboda a Vojtěch Krejčí, vstoupili do zápasu s jedenácti dorostenci a dvěma juniory, domácí Otrokovice zaplnily všechna políčka soupisky dvaceti jmény, přičemž na hřišti jsme od úvodního hvizdu mohli vidět pouze 10 vyvolených.

Po úvodním oťukávání dostaly Otrokovice postupně utkání do své režie a bylo jasné, že to mladý náchodský tým bude mít hodně těžké. Domácí s přibývajícím časem stále více dominovali na míčku a koncentrovanou hrou kráčeli krůček po krůčku k vítězství. Náchodu proti soupeřově kvalitě nestačilo ani zaujetí a odhodlání. 

V první třetině vstřelili domácí dvě branky, ve druhé přidali třetí. Až za stavu 6:1 pro domácí zajistil náchodským čestný úspěch Tomáš Poupa. Konečné slovu však měli domácí, kteří tak zápas ovládli poměrem 7:1. 

Domácí k výhře došli díky dominanci ve hře na míčku, náchodské juniory může mrzet, že špatným či pomalým rozhodnutím nedokázali přetavit rozvíjející se útoky v gólové šance. Pokud by se jim toto dařilo, mohlo bát skóre vyrovnanější.

 

Florbal Primátor Náchod vs. FbŠ Hattrick Brno 5:8

(1:3, 2:2, 2:3), branky Náchoda: Kříž, 2x Jirásek, Poupa, Krejčí, Cejnar

 

V neděli čekal nejprve Náchodské hráče přesun z penzionu u Zlobic do Brna, kam v noci dorazili tři hráči juniorů, kteří museli v sobotu skousnout vysokou porážku od Pantherů z Prahy. V Brně na náchodské čekal vedoucí tým tabulky, který jako jediný z brněnských elitních klubů nepostoupil z kvalifikace do KB ligy juniorů

V první půlce úvodního dějství se soupeři oťukávali, kdy Hattrick měl mírně územně navrch. První gól zápasu vstřelil Hattrick, po tom co se v jednu chvíli zranili 3 hráči náchodských a trenér nedokázal ukočírovat střídání. Hattrick se první brankou dostal na koně a vzápětí přidal další, kdy Náchod zaspal při bránění volného úderu. Necelé dvě minuty na to přidal Hattrick třetí kousek do branky Hanuše, když přehrál vysunutou obranu a poslední obránce vyřešil špatně situaci 2 na 1. Poté ke konci třetiny bídnou šestiminutovky náchodských ukončil Kříž, který skrytou střelou překonal špatný postoj soupeřova brankáře.

Na začátku druhé třetiny Hattrick odskočil opět na rozdíl tří branek, kdy využil nedůraz náchodských obránců ve skrumáži před náchodskou svatyní. Pak už ale na hřišti dominoval Náchod. Zlepšila se rozehrávka a hlavně obrana, která dobře bránila a případné střely byly z nevýhodnou z prostorů, které měl bezpečně pokryté dobře chytající Hanuš. To také vedlo ke dvou brankám Náchoda, kdy se prosadil z předbrankového prostoru Jirásek a následně z volného úderu Poupa. Tato pasáž bohužel pro Primátory skončila píšťalkou rozhodčích, kdy byl přísně vyloučen na 5 minut Svoboda za zákrok, který ve většině případů se nepíská ani na volný úder. Přesilovkou byli náchodští opaření a v oslabení statičtí, čehož soupeř dokázal zkušeně dvakrát využít.

Poslední dějství nabídlo vyrovnanou bitvu o každý metr hřiště, kdy byl k vidění typický juniorský florbal plný rychlých protiútoků a šancí na obou stranách. Krátce po půli třetiny přišlo trestné střílení pro Brno, které Hanuš bezpečně vykryl. To náchodské nastartovalo, kdy ani ne minutu na to snížil ztrátu náchodských Krejčí. Po gólu bylo najednou plné hřiště náchodských, kteří soupeře dostávali až pod místy drtivý tlak. Ten vyústil v kontaktní gól z hole Cejnara. Náchod šel do šesti a měl dvě 100% příležitosti ke skórování, ty se však nevyužily a byl to nakonec Hattrick, který dvakrát potrestal hru bez brankáře a stanovil konečné skóre zápasu na 5:8 z pohledu Náchoda.

 

Diskuze k článku

ligová tabulka

1. FBC Ostrava 15 131:84 36
2. Hattrick Brno 15 115:70 36
3. FbC Hradec Králové 15 140:76 33
4. České Budějovice 15 70:80 20
5. Otrokovice 15 77:85 19
6. Florbal Náchod 15 73:103 15
7. FBS Olomouc 15 76:106 14
8. FK Jindřichův Hradec 15 56:134 7
Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

22.01.2020Jiří Vlček (35)

25.01.2020Jan Majer (13)

29.01.2020Jaroslav Špicner (19)

Hlavní partner
Primátor Pivovar Náchod Město Náchod MŠMT
Partner
Královéhradecký kraj Regina, a.s. Integraf, s.r.o. FATPIPE Burik team element Mizuno GATORADE CASIA TOUR NSYS Tejpy.cz Vella Swenbee

© 2020 Florbal Náchod - Všechna práva vyhrazena info@florbalnachod.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 176628
Posledních 30 dnů: 3279 | Posledních 7 dnů: 1196 | Poslední den: 83

x