Torpédo Havířov

Florbal Náchod

OFICIÁLNÍ STRÁNKY KLUBU

Poslední zápas 08.03.2020

Tréninkové centrum Pardubice 

Florbal Primátor Náchod A

Florbal Náchod

6:2

FBC Dobruška

FBC Dobruška

Starší žáci zůstávají v prvním koši

V neděli 8. prosince odehráli náchodští Starší žáci další ligový turnaj.

 

 

 

 

I napopáté se náchodští starší žáci představili v rámci Ligy starších žáků, ve které se potkávají s regionálními soupeři z Královéhradeckého a Pardubického kraje, v prvním výkonnostním koši. Ten tentokrát hostil tým Vysokého Mýta. Košový systém Ligy starších žáků funguje tak, že během turnaje odehraje náš tým čtyři zápasy se všemi soupeři z výkonnostního koše, a po odehrání turnaje nejhorší tým sestupuje a je pro příští turnaj nahrazen týmem z koše nižšího. Stejně jako Sokoli Pardubice, FbC Hradec Králové a FTC Vysoké Mýto působí mladí Rytíři v prvním výkonnostním koši již od prvního turnaje, tentokrát však měli opravdu na mále.

Vše způsobil hned úvodní nepovedený zápas s nováčkem prvního koše Litomyšlí. K němu na jeho začátku starší žáci nepřistoupili s patřičnou pokorou a se slabším soupeřem zejména vinou prospaného začátku utkání prohráli. V tomto utkání podali Náchodští výkon hluboko pod svými možnostmi a prohráli 3:4. Trenér Daniel Prouza neměl pro výkon svých svěřenců přílišné pochopení a tak se po prvním zápase konal v kabině "pozápasový fén".

A do dalších utkání jakoby nastoupil úplně vyměněný tým. Hráči si ujasnili, co se od jejich hry očekává a jakými prvky se mají prezentovat - a ty okamžitě přenesli do zápasů. Jen kvůli velkému množství neproměněných šancí zvítězili Náchodští ve druhém duelu dne nad Vysokým Mýtem pouze 4:3 - počet vytvořených příležitostí i předvedená hra by totiž zasloužily možná i dvouciferný rozdíl. Pro jistotu udržení prvokošové příslušnosti však bylo potřeba ještě aspoň jednou bodovat - na Náchodské však čekal Hradec Králové a Pardubice - týmy, které Náchod ještě neporazil. 

Ve třetím zápase hráči Hradce Králové překvapili - ustoupili totiž od aktivní hry, kterou se prezentovali na předchozích turnajích, a místo toho bránili v hlubokém bloku na vlastní polovině a čekali na brejky. Náchodští plnili cíle a hráli aktivně na balónku a svého soupeře i přestříleli, vyložených gólových příležitostí si však vytvořili při nevysoké produktivitě méně, než by bylo potřeba, a s Hradcem Králové zaslouženě prohráli 4:2.

Posledním utkáním dne pak byl souboj s již jistým vítězem turnaje - pardubickými Sokoli. Do něho vstoupili Náchodští opět aktivní hrou na míčku, přičemž tentokrát se více tlačili do branky. V prvním poločase měli mladí florbalisté Náchoda jednoznačně více ze hry, a tak pro ně bylo kruté, že jej po dvou proměněných brejcích Sokolů prohráli 0:2. V tom druhém se projevily zkušenosti Pardubic, které hru vyrovnaly a vývoj zápasu kontrolovaly. Náchod nakonec s Pardubicemi prohrál 4:1 a musel se strachovat o udržení prvního výkonnostního koše. Pomohl mu až výsledek zápasu, který se hrál ten den jako poslední. Vysoké Mýto totiž rozstřílelo Litomyšl 9:1 a poslalo tak svého velkého rivala do koše druhého - Náchod ten první za přispění Vysokého Mýta udržel a bude jej hrát i na příštím turnaji v Hradci Králové, kde se kromě tradičních soupeřů utká také s Orlickem-Třebovskem.

 

Komentář trenéra Daniela Prouzy: 
"I přes umístění na turnaji převažují ze hry starších žáků pozitivní dojmy. Ty kazí pouze první zápas s Litomyšlí, který však pro nás byl velkým ponaučením. Možná i díky porážce s nováčkem se naše výkony v dalších zápasech diametrálně změnily, v každém dalším duelu gradovaly a ve čtvrtém utkání proti Pardubicím jsme viděl hrát kluky jejich nejlepší hru v letošní sezóně. Od druhého zápasu jsme plnili cíle, snažili se být dominantní ve hře na balónku a v jistých pasážích se nám to dařilo i proti favoritům z Hradce a Pardubic. Aktivní hra, kterou se prezentujeme, bohužel přinese sem tam nějakou tu individuální chybku, kterou soupeři na této výkonnostní úrovni tvrdě trestají. My od ní však ustupovat nechceme, krátkodobými výsledky a hrou soupeře se tolik nezaobíráme a hledíme především na naše výkony, které se zápas od zápasu zlepšují. Věříme, že díky tomu budeme v závěru sezóny silní."

 


Na turnaji ve Vysokém Mýtě náchodský klub reprezentovali: Jiří Jebavý, Nikolas Osifčin, Ludvík Šedivý, Matěj Bubeníček, Jakub Jireček, Eduard Vlach, Filip Knettig, Jakub Langpaul, Lukáš Kašpar, Antonín Donaj, Martin Hanuš, David Špaček a Jakub Vysoký.

 

Diskuze k článku

ligová tabulka

1. FBC Dobruška 16 116:46 42
2. FBC Trutnov (DTJ) 16 127:69 31
3. Florbal Náchod 16 150:71 30
4. FBK Jičín 16 116:66 28
5. Dvůr Králové nL 14 151:57 27
6. SION HK 14 60:135 13
7. Chlumec nad Cidlinou 14 66:145 7
8. Hvězdy Česká Skalice 14 24:221 0
Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

15.08.2020Vojtěch Krejčí (19)

19.08.2020Tomáš Kopecký (24)

20.08.2020Dan Kazda (22)

Hlavní partner
Primátor Pivovar Náchod Město Náchod MŠMT
Partner
Královéhradecký kraj Regina, a.s. Integraf, s.r.o. FATPIPE Burik team element Mizuno GATORADE CASIA TOUR NSYS Tejpy.cz Vella Swenbee

© 2020 Florbal Náchod - Všechna práva vyhrazena info@florbalnachod.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 193144
Posledních 30 dnů: 1386 | Posledních 7 dnů: 357 | Poslední den: 58