:
od 00:00

FbC Hradec Králové

Dorostenci z Mladé Boleslavi přivezli remízu a porážku

Náchodští dorostenci A o uplynulém víkendu sehráli minulou sobotu dvě utkání 2. koše 1. ligy dorostenců

Florbal Primátor Náchod vs. FbC Hradec Králové 7:7

(1:3, 2:2, 4:2), branky Náchoda: 2x Rázl, 2x Vysoký, Cejnar, Poštolka, Langpaul

V prvním zápase náchodské čekal regionální rival FbC Hradec Králové. S kterým jsme se dosud v téhle kategorii nesetkali. První třetinu jsme doslova prospali, kdy z naší strany na soupeře nebyla vyvíjena velká aktivita a on tak mohl nerušeně na hřišti dělat, co chtěl. Na úvodní branku Hradce stihl svojí brankou zareagovat Jakub Vysoký. Ale pak v první třetině byl na hřišti jenom Hradec, který si po první třetině vedl 3:1. Po přestávkové bouři vstoupil na hřiště úplně jiný Náchod. Najednou na hřišti byla vidět aktivní agresivní hra v podání náchodských. To přineslo kýžené ovoce v podobě vyrovnání na 3:3 po brankách Rázla a Langpaula. Bohužel ke konci třetiny po dvou našich námazech si opět odnášeli do další třetiny vedení o dvě branky. Do třetí třetiny jsme vstoupili opět aktivně, ale Hradci se v půlce třetiny podařilo využít přesilovku a vedli již o tři branky. Náchodští se však semkli a konečně zužitkovali svoji aktivní hru s vysokým napadáním, kdy po brankách Cejnara, Vysokého a Poštolky vyrovnali během dvou minut stav utkání na 6:6. Náchod byl na koni a chtěl zápas zlomit na svoji stranu, jenomže přišla další hloupá chyba v rozehrávce, kterou Hradec 5 minut před koncem využil. I poté Náchod tlačil, ale místo gólu přišlo oslabení náchodských. V oslabení ale kluci zkusili soupeře zatlačit a donutit k chybě. To se povedlo a po gólu Rázla se odcházelo po konci zápasu s remízou.

Florbal Primátor Náchod vs. Technology Mladá Boleslav 1:7

(1:2, 0:0, 0:5), branky Náchoda: Poštolka

V druhém zápase náš tým čekala podruhé v sezóně Technology Mladá Boleslav, která poprvé v sezóně hrála v plné sestavě. Už od začátku zápasu byla znát dominance Technologů na hřišti. Na náchodských byla znát únava z náročného pátečního programu a předešlého utkání. Od první třetiny Boleslav místy až drtivě tlačila náchodské, kdy náchodští ohrožovali soupeřovu branku jenom z protiútoků. Na první branku Boleslavi zvládl odpovědět v půli třetiny Poštolka. Ke konci třetiny Boleslav vsítila druhou branku. Ve druhé třetině Boleslav ještě více tlačila a protiútoků náchodských ubývalo. Náchodské však svými vynikajícími zákroky držel nadostřel dobře chytající Hanuš. Ve třetí třetině se Boleslav nakonec zvládla prosadit a to hned pětkrát. Náchodským bohužel na odpor soupeři nezbyly žádné síly, díky čemuž museli skousnout porážku 1:7.

Náchodské dorostence čekají v dalším turnaji druhého koše opět v Mladé Boleslavi dva týmy z Prahy, konkrétně FbŠ Bohemians a FC Bučis. Pokud chtějí náchodští pomýšlet na postup do prvního koše, tak musí oba soupeře porazit a zároveň doufat v zaváhání týmu z Hradce Králové