od 17:00

FbC Plzeň

FbC Plzeň

Rytíři poprvé prohráli

Na první venkovní výjezd se vydali ve sváteční sobotu náchodští Muži A. Ve vyrovnaném zápase však na domácí Panthery nestačili a po prohře 6:3 odjížděli domů s prázdnou.

V hale Rudné, kde hrají své domácí zápasy Panteři, proti sobě nastoupili Panteři, kteří dosud neokusili chuť vítězství, a Florbal Náchod, který dva úvodní zápasy vyhrál. A lépe do utkání vstoupili Rytíři, kteří již potřetí v této sezóně překvapili soupeře při vlastním oslabení. Náchodští mohli mít zápas pod kontrolou, kdyby zbytečnou chybou v rozehře nenabídli Radku Šťovíčkovi vyrovnání. A když ve třinácté minutě překvapil všechny v hale nenápadnou střelou od mantinelu Petr Škoda, měli rázem navrch domácí. A ti psychologickou výhodu potvrdili gólem do šatny, o který se postaral Marco Lombino z trestného střílení.

Do druhé části vstoupili Rytíři daleko aktivněji a svého soupeře několikrát pořádně zmáčkli. Spoustu šancí však v této pasáži nevyužili a v celkovém součtu je to může hodně mrzet. O jediný gól druhé třetiny se postaral David Cejnar, který využil pas Františka Donaje, vzhledem k průběhu hry v této části však byla jedna branka málo.

Ve třetí třetině chtěli Náchodští stáhnout jednogólové manko, jejich snaha vzala za své již po dvanácti sekundách hry. Dalekonosná střela Dominika Hudce proletěla změtí bránících těl a skončila až v šibenici Bulisovy branky. O tři minuty později sice snížil Světlík opět na rozdíl jedné branky, závěrečný tlak však nepřišel. Náchod si ve třetí třetině nevytvořil vůbec nic a závěrečná hra bez brankáře pouze dokreslila zmar hostujících hráčů. Náchodští dvakrát chybovali a Marco Lombino s Radkem Šťovíčkem upravili góly do prázdné branky skóre na konečných 6:3.