FbC Plzeň

FbC Plzeň

Náchod v utkání pro školáky zvítězil

V náchodských podmínkách netradiční akce se odehrála v pátek 20. září v raních hodinách. Náchodští florbalisté společně s těmi turnovskými předvedli své umění 345 školákům.

V úvodní části měl více ze hry mladý turnovský tým, který Náchodské při rozehře vysoko napadal, což činilo Rytířům značné potíže. Zároveň však Turnovští kupili řadu chyb v defenzivě a Náchod se tak až příliš často dostával do brejkových situací. Náchodští udeřili poté, co přežili úvodní kritickou desetiminutovku - o první branku se postaral Martin Kováčik. Vedení však Rytířům nevydrželo dlouho, neboť se hned při následujícím střídání prosadil z dorážky Štěpán Matěcha. V první části se již více neudálo a tak se šlo poprvé do kabiny za nerozhodného stavu 1:1.

Ve 25. minutě se dostali hosté poprvé a naposledy do vedení - to když spolupráci s Vojtěchem Palatínusem zakončil Jan Grmolec. Náchodu pomohli ze šlamastyky skvělí školáci, kteří domácí tým mohutně podporovali. Navíc od poloviny zápasu bylo vidět, že smrtící tempo, které hostující celek nastavil v úvodu, pomalu opadá. A když po skvěle zahrané přesilovkové akci zakončoval Jan Světlík po krásném Čížkově pasu do odkryté branky, bylo srovnáno a Rytíři měli psychicky navrch. A toho Honza Světlík využil hned při svém dalším střídání, kdy zasadil hostům další ránu. Na konci druhé části musel Náchod čelit hned dvojnásobné přesilovce Turnova, tu však Rytíři přečkali a po dvou třetinách drželi jednogólový náskok.

Úvod třetí části začal, stejně jako v té předchozí, na trestné lavici kapitán domácího celku Jiří Vlček. Hned jak ale naskočil na hřiště, prostrčil balónek na Davida Cejnara, který příležitostí nepohrdl a vstřelil svůj premiérový soutěžní gól v dresu náchodského Áčka. Za stavu 4:2 však přišel moment nekoncentrace, kterého využil střelou z výběhu Antonín Palatínus a vrátil Turnovany do hry. Poté však znovu zafungovala spolupráce nejstaršího a nejmladšího hráče na hřišti, kterou přetavil David Cejnar ve svůj druhý gól v zápase. Kritický moment přišel v 50. minutě zápasu - David Cejnar pykal na trestné lavici a do toho se Jan Grmolec chystal k trestnému střílení. Brandon Bulis však v klíčových okamžicích podržel Náchodské - nájezd chytil a poradil si i s šancemi hostů v přesilovce. A tak to byli Rytíři, kdo si v zápase vzal poslední slovo. Nejprve v 54. minutě Miloš Macháček a o dvě minuty později Jan Světlík, který i ve druhém ligovém zápase zkompletoval hattrick. Na výhře Náchoda 7:3 nic nezměnila ani čtyřminutová hra Turnova bez brankáře.