7:5
(0:3, 2:0, 5:2)

Florbal Primátor Náchod

Pohárová cesta skončila na samém začátku

Netradičně ve čtvrtek 5. září odcestovali náchodští Rytíři do dalekého Hluku, aby se zde poprali o postup do 4. kola Poháru Českého Florbalu. Po závěrečném hvizdu však museli zkousnout hořkou pilulku v podobě vysoké porážky 10:5.

Do úvodní části vstoupily oba celky ze zabezpečené obrany s cílem trestat soupeřovy chyby. Výrazně střelecky aktivnější byli domácí, o jedinou branku úvodní části se však postaral náchodský Jakub Téra, jenž v jedenácté minutě zápasu překonal nenápadnou střelou brakáře Hluku Kolečkáře. Ten samý hráč však v závěru úvodní části zbytečně fauloval a nabídl tak Moravanům přesilovku, jejíž největší porci si přenesli domácí do druhé části. V té svého soupeře zavřeli a těsně před Térovým návratem srovnali zásluhou Tomáše Janči zápasové skóre.

Netrvalo dlouho a Rytíři si vzali vedení zpět. Tentokrát zafungovala juniorská spolupráce a premiérovou branku v mužském Áčku si připsal Marek Svoboda po asistenci Davida Cejnara. Oba dva přitom, stejně jako třetí do party Martin Brejtr, nastoupili ke svému prvnímu soutěžnímu zápasu v mužské kategorii. Náchodské akcie držel dlouhou dobu nad vodou výbornými zákroky Vlastimil Skalický, tlaku v rozmezí 28. až 33. minuty však již odolat nedokázal a po třech brankách domácích, ale hlavně vinou zranění kolene, přepustil své místo Matěji Stuchlíkovi. Ve 35. minutě vykřesal naději pro náchodské Martin Kováčik, domácí však přišli s rychlou odpovědí a tak se šlo do kabin za dvougólového náskoku Moravanů.

A ta samá situace se opakovala i na začátku třetí části. Na kontaktní branku staronovopečeného kapitána Jiřího Vlčka odpověděl po necelé minutě Tomáš Janča a jeho zásah se ukázal jako rozdílový. Náchodští otevřeli hru, ale byl to zejména domácí tým, kdo trestal chyby a díky důrazu v brankovišti střílel branky. I přes urputnou snahu Náchodských se skóre nakonec zastavilo na ukazateli 10:5 - pátou branku Rytířů vstřelil František Donaj. Do další fáze Poháru Českého Florbalu tak postupuje Spartak Hluk, Náchod se naopak loučí již ve třetím kole, do kterého byl nasazen.