Torpédo Havířov

Florbal Náchod

OFICIÁLNÍ STRÁNKY KLUBU

Poslední zápas 18.01.2020

MSH Plzeň (Lokomotiva) 

FbC Plzeň

FbC Plzeň

5:6
(0:3, 3:1, 2:2)

Florbal Primátor Náchod

Florbal Náchod

Přiští zápas 25.01.2020

SH TJ Náchod 

Florbal Primátor Náchod

Florbal Náchod

:
od 18:00

Florbal Kobylisy

Kobylisy

Tomáš Třešňák: V přípravě je pro nás důležitá předváděná hra

Muži A mají za sebou přípravné období, které ukončili výhrou v přípravném zápase s prvoligovou Jaroměři a vítězstvím na turnaji v Kutné Hoře. O tom, jak jsou Rytíři naladěni do nadcházející sezóny se rozpovídal hlavní trenér Tomáš Třešňák.

 

 

 

  • Áčko minulý týden odehrálo přípravný zápas proti Jaroměři a o víkendu pak turnaj v Kutné Hoře, který ovládlo. Jak tyto zápasy hodnotíš?

Výsledky jsou povzbuzující a příjemné, ale pro nás jsou v tuto chvíli druhořadé. Podstatná je pro nás předváděná hra. Ta se zápas od zápasu zlepšuje. Hráči dostávají do hry prvky, které po nich v tréninku chceme a to vnímám jako hodně pozitvní signál. Samozřejmě si ale všichni uvědomujeme, že jsme teprve na začátku cesty a ve hře je také stále dost chyb. Věříme, že do začátku sezony budeme dobře připraveni a naše výkony budou dále růst.

 

  • V čem se tým zlepšil oproti začátku přípravy, kdy se výsledkově nedařilo?

Jak jsem zmínil v předchozí odpovědi, výsledky v přípravě pro nás nebyly až tak podstatné. Podstatná pro nás byla předváděná hra, ze které jsme nikdy nechtěli ustoupit, a to i přesto, že by některé výsledky mohly být jiné. Už v loňské sezoně jsme se rozhodli pro dlouhodobou cestu, která by nám měla zaručit konstatní výsledky a dlouhodobý růst, a v té pokračujeme i letos. Během uplynulých dvou sezon jsme si vyhodnotili, v čem se konkurenci vyrovnáme a v čem na ni ztrácíme. Díky tomu jsme vytvořili plán jak pracovat s týmem a na čem pracovat. Výsledků, kterých jsme dosáhli v posledních dnech, jsme dosáhli díky trpělivé a konstatní práci všech hráčů, kteří neustále pracují na svém zlepšování.


Muži A ovládli turnaj v Kutné Hoře, když ve finále porazili prvoligový Florbal Chomutov 3:8.

 

  • Jak jsme připraveni na sezónu a jaké máme cíle?

Příprava je jedna část a ligové zápasy druhá. Věřím, že jsme připraveni dobře, ale o skutečnosti rozhodnou až ligová utkání. Ne nadarmo se říká, že uspěšná je příprava tehdy, když se daří v ligové sezoně a naopak. Bude také důležité, jak tým bude pracovat nadále během sezony. Pokud bude pokračovat jako dosud, tak má dobře našlápnuto ke splnění cílů. Ty si tým stanovil během víkendového turnaje v Kutné Hoře. Tým rozhodně nemá malé cíle, když ale řeknu ten základní, tak tím je jednoznačně postup do play-off.

 

  • Jak si spokojený s přístupem hráčů? A vytvořila se ve tvé hlavě již kostra týmu?

U většiny hráčů je letos přístup dobrý, myslím že jsme v tomto ohledu udělali další krok směrem dopředu. Samozřejmě se v týmu najdou hráči, kteří mají větší nebo menší rezervy a mohou fungovat lépe. Kostra týmu se i díky tomu postupem přípravy vykrystalizovala. Tým máme dobře složený - máme v něm zkušené starší hráče, ale i dravé a talentované mládí, což věřím, že bude naše výhoda.

 

  • Doplní tým někteří další hráči?

Máme oči stále otevřené a pokud se objeví hráči, kteří by zapadli do našich představ, tak s nimi začneme jednat. Konkurence je jedním z hnacích motorů a je pro nás důležitá. Dále jsou pak v jednání na střídav start hráči ze superligy a 1. ligy. Takže doplnění kádru před začátkem soutěže je možné.

 

  • Během letní přípravy se zranilo několik důležitých hráčů. O koho se jedná, jaké jsou jejich zdravotní problémy a kdy by se měli opět naplno připojit k týmu?

Ano, to je pravda. Je to smutné nejen pro tým, ale hlavně pro samotné hráče. O to víc, že jejich zranění jsou bohužel vážnějšího rázu. V tuto chvíli jsou mimo hru Vojtěch Bureš, Ondřej Macháček, Jan Seidl a Jan Čečetka, všichni mají zranění v dolní části těla. Dalším dlouhodobě zraněným hráčem je Josef Čejpa, který utrpěl zranění v horní části těla. U všech těchto hráčů je návrat počítán v rámci týdnů až měsíců. Všichni přejeme hráčům rychlé a hlavně nekomplikované uzdravení. Těšíme se na chvíli až je budeme moc přívítat zpět v kabině.

 

  • Díky za rozhovor a ať se v sezóně daří!

 

 

Diskuze k článku

ligová tabulka

1. Čelákovice 15 101:72 33
2. Bučis Team 16 122:99 31
3. Mukařov 15 100:77 31
4. Panthers Praha 16 126:82 30
5. Wizards Praha 16 106:94 26
6. FbC Plzeň 16 91:89 26
7. Králův Dvůr 15 90:88 25
8. TJ Turnov 16 91:98 21
9. Kobylisy 16 110:114 19
10. Florbal Náchod 16 82:112 16
11. Benešov 15 80:92 15
12. Bivoj Litvínov 16 62:144 9
Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

19.01.2020Tadeáš Knapp (13)

22.01.2020Jiří Vlček (35)

25.01.2020Jan Majer (13)

Hlavní partner
Primátor Pivovar Náchod Město Náchod MŠMT
Partner
Královéhradecký kraj Regina, a.s. Integraf, s.r.o. FATPIPE Burik team element Mizuno GATORADE CASIA TOUR NSYS Tejpy.cz Vella Swenbee

© 2020 Florbal Náchod - Všechna práva vyhrazena info@florbalnachod.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 176178
Posledních 30 dnů: 3456 | Posledních 7 dnů: 1159 | Poslední den: 213

x