Torpédo Havířov

Florbal Náchod

OFICIÁLNÍ STRÁNKY KLUBU

Poslední zápas 11.04.2019

ČPP Aréna Ostrava 

1.MVIL Ostrava WOOW

1.MVIL Ostrava

7:5
(0:3, 2:0, 5:2)

Florbal Primátor Náchod

Florbal Náchod

Florbal Náchod mění identitu

Velkou proměnou prochází Florbal Náchod v očích veřejnosti. Té určitě nesmí uniknout rebranding značky začínající změnou loga.

 

 

 

 

 

 

 

Jak šel čas s náchodským logem?

První náchodské logo vzniklo v roce 2001 po založení náchodského klubu. Předurčilo, že klubovými barvami budou červená a černá, hlavním motivem loga pak byl náchodský zámek. Logo bylo doplněno rokem založení - ten však po prvním postupu do 1. ligy nahradil text FTS, který odkazoval na partnera klubu Femos Team Sport.

V roce 2012 došlo k významné změně a prvnímu velkému rebrandingu značky. Novou podobu dostalo nejen náchodské logo, ale také dresy. Určitě ještě máte v paměti éru červených a černých proužků. A zatímco dresy byly v předchozích letech obměněny, logo s červeno-černým florbalovým míčkem zůstalo a až dnes je nahrazeno logem novým. Nové náchodské logo je dynamické, refletkuje nejnovější designové trendy a je vůbec prvním logem, které pro naši organizaci vytvořil profesionál.

 

Z pera slovenského grafika

Nové logo vytvořil pro náchodskou organizaci slovenský grafik Slavo Kiss. V jeho portfoliu můžeme najít loga řady organizací s celosvětovým dosahem, mezi něž patří například kluby NBA či NHL. Kdo by neznal logo Tampy Bay Lighting, že...

Slavo Kiss okomentoval tvorbu nového náchodského loga těmito slovy:
"Hlavné logo je v kruhu, ten predstavuje jednotu a súdržnosť klubu. V logu je okrem textu znázornená iniciála mesta Náchod, v ktorej sa objavuje silueta florbalky. Písmeno "N", ktoré je zobrazené v klubových farbách, tak v sebe spája mesto a šport, pre ktorý je toto logo navrhnuté. Vizuálne tak reprezentuje meno klubu FLORBAL NÁCHOD. Z hlavného loga je možné vytiahnuť písmeno "N". Tento grafický prvok je tak vďaka svojej jednoduchosti použiteľný ako ikonka pre sociálne siete, či ako výšivka na šiltovky, keďže je viditeľný a ľahko identifikovateľný aj z väčšej vzdialenosti. Súčasťou značky je aj logo maskota. Postavička predstavuje Rytiera Hrona, zakladateľa mesta."

 

Zástupce vedení klubu Jindřich Donaj komentuje změnu loga takto:
"Pro větší využitelnost a přitom jednotné vnímání celého klubu, jsme se rozhodli pro nové grafické zpracování klubového loga. Tuto záležitost jsme s vydefinováním požadavků svěřili nezávislému profesionálovi, abychom docílili nezaujatého, historií i současností nesvázaného pohledu. Jsem velice rád, že se podařilo ztvárnit logo, které je moderní, jednoduché a použitelné v různých variantách a to vše při zachování symboliky námi provozovaného sportu, symboliky města, kde tento sport děláme a zachování klubových barev. Věřím, že potenciál nového loga v maximální možné míře využijeme a že stejně jako my se s ním ztotožní všichni naši příznivci. Ti se mohou co nevidět těšit na nový klubový merch - samozřejmě že všechny položky budou již v novém kabátě. To stejné se týká i dresů - kdo si objedná nový dres, bude na prsou nosit nové logo. To však neznamená, že by si kvůli rebrandingu museli členové kupovat nové dresy - ty současné budou dožívat vedle těch s novým logem a k obměně tak dojde postupně."

 

Co dál?

Součástí logomanuálu, který náchodská organizace po zadání obdržela, jsou nejen loga, ale také postavička Rytíře Hrona - zakladatele města, a fonty písmen a číslic, které by měly doplnit celkovou vizuální identitu klubu. Nové logo a grafika jsou pouze prvním krokem v rebrandingu značky - další kroky budou postupně následovat. Nechte se překvapit...

 

Diskuze k článku

ligová tabulka

1. Orel Rtyně 24 193:77 57
2. DDM Holice 22 187:74 55
3. FBC Dobruška 22 156:83 48
4. Dvůr Králové nL 22 118:57 48
5. Florbal Náchod 26 183:131 42
6. HAGA Pardubice 26 125:175 25
7. FbK Bulldogs Hořice 26 132:219 20
8. SPV Pardubice 26 76:237 11
9. Orel Přelouč 22 90:207 10
Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

20.08.2019Dan Kazda (21)

26.08.2019Vojtěch Bureš (28)

28.08.2019Tomáš Franc (7)

Hlavní partner
Primátor Pivovar Náchod Město Náchod MŠMT
Partner
Královéhradecký kraj Regina, a.s. Integraf, s.r.o. FATPIPE Burik team element Mizuno GATORADE CASIA TOUR NSYS Tejpy.cz Vella Swenbee
Oficiální partner 1.ligy mužů
Rotor

© 2019 Florbal Náchod - Všechna práva vyhrazena info@florbalnachod.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 154543
Posledních 30 dnů: 1944 | Posledních 7 dnů: 668 | Poslední den: 119

x