Torpédo Havířov

Florbal Náchod

OFICIÁLNÍ STRÁNKY KLUBU

Poslední zápas 11.04.2019

ČPP Aréna Ostrava 

1.MVIL Ostrava WOOW

1.MVIL Ostrava

7:5
(0:3, 2:0, 5:2)

Florbal Primátor Náchod

Florbal Náchod

Náchodští trenéři si rozšiřují obzory

 

 

 

 

Náchodští trenéři využívají více volna po skončení sezóny k tomu, aby si rozšířili své obzory a vzdělávají se. V pondělí se Tomáš Třešňák a Jan Čečetka zúčastnili semináře s Petrem Ludwigem a ve čtvrtek Daniel Prouza a Tomáš Třešňák semináře s Matějem Kluchem. Náchodské trenéry ale čekají v následujícím měsíci ještě další vzdělávací akce. Čtěte rozhovor s Tomášem Třešňákem, Danielem Prouzou a Janem Čečetkou.

 

V pondělí 29. dubna jste se zúčastnili semináře s Petrem Ludwigem. O čem seminář byl? Budete se snažit získané poznatky aplikovat na své hráče? A pomohou nějak tobě samotnému?

JČ: "Seminář byl o tom, jak správně nastavit svou mysl ke svému rozvoji. Pokaždé se snažím nově získanými poznatky obohatit tréninkový proces. Určitě mi mohou pomoci. Musím však být na sebe velmi přísný."

 

TT: "Hlavním tématem semináře bylo nastavení mysli. Osobně se o tuto problematiku zajimám a snažím se ji u sebe aplikovat. Přijde mi to jako důležitá část k cestě za úspěchem. Pro většinu úspěšných lidí je důležité se blížit růstovému nastevní mysli. Mnoho vylánezů, které nám teď dělají život pohodlným, by nevzniklo, kdyby objevité měli fixní nastavení. Chceme s touto problematikou hráče seznamovat a pracovat na tom aby jejich myšlení směřovalo k růstovému  - ne fixnímu. Tím porostou nejen oni sami, ale i jejich tým a celá naše organizace."

 

Honzo, ty studuješ trenérskou licenci B, kde přicházíš do kontaktu s uznávanými odborníky z Česka i ze zahraničí. Přiblížil bys čtenářům, jak je toto studium náročné a co ti jako trenérovi do tvé praxe dalo?

JČ: "Studium má oproti minulým letům těžší nároky, které je těžké skloubit se studiem na VŠ a dalšími aktivitami. Dost trenérů to ale s podobným vytížením dalo, takže se není na co vymlouvat. Studium mi poskytlo poznat úplně jiný pohled na trénování a práci trenéra."

 

Ve čtvrtek následoval seminář s Matějem Kluchem na téma Plánování a evidence ročního tréninkového cyklu. V čem je toto téma zajímavé a proč sis ho vybral?

TT: "Plánování považuju za důležitý díl skládačky u úspěšných organizací, kterou chceme být. Tato problematika je hodně obsáhlá a začíná u stanovování cílů, poté se vymýšlí plán jak cílů dosáhnout a končí to vyhodnocením. A tak pořád dokola. Bez plánování jsou většinou úspěchy nahodilé. Plánování a vyhodnocování je v tuto chvíli jedním z ústředních bodů, kterým se zabýváme v rámci všech struktur klubu."

 

DP: "Co je na plánování zajímavé? Asi to, že nás trenéry neustále obklopuje. V plánování a evidenci vidím hlavní náplň trenérské práce a zeefektivnit tuto činnost je předpokladem ke zkvalitnění tréninkového procesu a k tomu, abychom mohli ještě lépe posloužit našim hráčům. V tuto chvíli je toto téma navíc aktuální. Právě nyní pracuji na plánu ročního tréninkového cyklu pro starší žáky a když se tedy nabídla možnost jet na seminář Matěje Klucha, tak jsem ani chvíli neváhal."

 

Matěj Klucho je uznávaná florbalová osobnost. Je to nejen zkušený hráč, ale také šéftrenér libereckého klubu a také první trenér reprezentace U17. Jak jeho přednes působil?

TT: "Matěj aktuálně patří k nastupující generaci trenérů, kteří přináší nejmodernější trendy. Tam kde je teď Liberec je především jeho zásluha. Jeho prezentace byla určitě na dobré úrovni."

 

Do jaké míry je téma Plánování tréninkového cyklu důležité pro tebe samotného ve tvé práci? A je něco, v čem tě Matěj utvrdil, případně co ti vyvrátil?

DP: "Jak už jsem jednou zmínil, v plánování vidím gró trenérské práce. Poznatky Matěje Klucha mi aktuálně nejvíce pomáhají ve vyhodnocení loňské sezóny a nastavení principů do sezóny následující. Matěj loni vedl dorostence FBC Liberec, já trénoval stejnou věkovou kategorii v Náchodě. Ale zatímco Liberečtí dokázali svoji formu v závěru sezóny stupňovat a probojovat se mezi nejlepší osmičku, ta naše v závěru stagnovala a naše pouť skončila v předkole play-off. Sezónu jsme si rozdělili na tréninkové bloky, ve kterých jsme se vždy zaměřili na konkrétní činnost. Zpětně si ale myslím, že jsem ve snaze stihnout hráče do konce ročníku naučit co nejvíce dovedností opouštěl jednotlivé tréninkové bloky příliš brzy, ještě když kluci neměli některé věci stoprocentně osvojené a zautomatizované. To bych chtěl do příští sezóny změnit. Méně může v tomto případě znamenat více."

 

TT: "Trochu už jsem odpověděl výše. Plánování a následně vyhodnocování jsou velmi důležité složky pro stabilitu. Chceme se mu v nejbližším období věnovat daleko více než dříve. Matěj mě v mým myšlenkách utvrdil, že je to opravdu podstatná složka fungování organizace."

 

Tomáši, ty si v Náchodě nejen trenérem, ale zároveň generálním manažerem klubu. Prozradíš čtenářům, na jaké další vzdělávací akce se náchodští trenéři v nadcházejících dnech chystají?

TT: "Těch akcí je celkem dost. Minulý týden jsme absolvolali seminář fotbalové asociace FAČR v Pardubicích, kde přednášejícími byli Jan Mühlfeit a Kateřina Novotná s tématem Odemykání lidského petenciálu. Jejich téma bylo velmi zajimavé nejen z hlediska sportu ale rozvoje osobnosti jako celku. Jejich přístup k rozvoji lidí byl velmi zajimavý a inspirativní. V pondělí jsme navštívili mezinárondní konferenci Mosty, kde jsme měli možnost slyšet přednášky předních osobností z celého světe. Za zmínku určitě stojí italský basketbalový kouč Maurizio Gherardini, který se jako generální manažer podepsal pod řadu úspěchů v Evropě i v NBA. Dalším přednášejícím byl šéf trenérského rozvoje v belgickém fotbale Kris van der Haregen. Během dne vystoupili na konferenci i další úspěšné osobnosti. Tyto konference jsou plné inspirace jak se chovají organizace, trenéři ve světě. Pro mě osobně je tato konforntace velmi důležitá, protože člověk hned vidí, že nedostižný ideál je stále hodně daleko a že nás čeká ještě hodně práce."

 

V čem je pro trenéra sebevzdělávání důležité? Opravdu neplatí, že trenérovi stačí jeho zkušenosti, které získal se sportem jako hráč?

TT: "Vzdělání je nejen pro trenéry důležité. Vzdělávat by se měl každý, kdo nechce skončit jako zakonzerovaný kostlivec. Svět se v dnešní době vyvíjí neuvěřitelně rychle a pokud nechcete skončit jako ten kostlivec, musíte na to reagovat. Vzdělání je k tomu ideální možností. Střetáváte se při něm s různými poznatky, způsoby práce a novinkami. To Vás nutí o věcech přemýšlet z mnoha úhlů pohledu. Najednou zjistíte, že svoji práci můžete upravit, že není 100% ideální. Nové informace nutí kriticky se zamýšlet nad tím co děláme. Díky tomu může být práce kvalitnější."

 

Díky za rozhovor a ať se Vám ve Vaší práci nadále daří!

 

 

 

 

 

 

 

 

Diskuze k článku

ligová tabulka

1. Orel Rtyně 24 193:77 57
2. DDM Holice 22 187:74 55
3. FBC Dobruška 22 156:83 48
4. Dvůr Králové nL 22 118:57 48
5. Florbal Náchod 26 183:131 42
6. HAGA Pardubice 26 125:175 25
7. FbK Bulldogs Hořice 26 132:219 20
8. SPV Pardubice 26 76:237 11
9. Orel Přelouč 22 90:207 10
Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

21.09.2019Petr Hencl (13)

24.09.2019Vojtěch Majer (10)

25.09.2019Dominik Dušek (9)

Hlavní partner
Primátor Pivovar Náchod Město Náchod MŠMT
Partner
Královéhradecký kraj Regina, a.s. Integraf, s.r.o. FATPIPE Burik team element Mizuno GATORADE CASIA TOUR NSYS Tejpy.cz Vella Swenbee
Oficiální partner 1.ligy mužů
Rotor

© 2019 Florbal Náchod - Všechna práva vyhrazena info@florbalnachod.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 158657
Posledních 30 dnů: 4467 | Posledních 7 dnů: 1604 | Poslední den: 259