7:5
(0:3, 2:0, 5:2)

Florbal Primátor Náchod

Náchodští Muži A sestupují do Národní ligy

Náchodské Muže čekal po uplynulém víkendu náročný týden - za stavu 1:3 na zápasy totiž měli pro udržení 1. ligy odvrátit tři mečboly ostravského MVILu. Doma sice Náchod zvítězil a sérii prodloužil, v Ostravě se však radovali domácí a ukončili tak působení Rytířů v 1. lize.

První mečbol Náchod odvrátil

Náchod vstoupil do pátého zápasu aktivně a v první třetině soupeře přestřílel 11:5. Projevilo se to i na skóre - Náchodští se v první třetině radovali zásluhou Vojtěcha Bureše a Jana Světlíka dvakrát, hosté z Ostravy pouze jednou po zásahu Lukáše Svačinky. Ve druhé třetině nejprve Náchod nevyužil přesilovou hru, načež inkasoval při hře čtyř proti čtyřem, když se prosadil Jan Hranický.

Stejně jako v ostatních zápasech série, i tentokrát se rozhodlo v závěrečné části. Zkraje třetiny poslal Náchod do vedení Petr Černý, hosté však znovu prokázali, jak moc jim sedí více prostoru na hřišti a při situaci čtyři na čtyři znovu vyrovnali - tentokrát se prosadil Adam Tesárek. Náchod chtěl více - tlačil se do branky a to mu přineslo kýžený úspěch. Čtyři a půl minuty před koncem šel Jan Čečetka do důrazného souboje s brankářem Ostravy Kořínkem a svojí již třetí asistencí připravil druhý gól pro Petra Černého. Dvě minuty před koncem pak pardubický ostrostřelec dokonal hattrick a pojistil tak náchodské vítězství 5:3.

Komentář trenéra hostů Tomáše Svačinky:
"Krásný výlet do Náchoda, poznali jsme po cestě krásy místní přírody a chlapci to měli v hlavách celý zápas. Domácí nás dneska přetlačili důrazem před bránou a bojovností. A to stačilo. Díky za zápas."

Komentář trenéra domácích T. Třešňáka:
"Další vyrovnaný zápas v sérii, který jsme tentokrát rozhodli ve třetí třetině. Pro nás se ale nic nemění, pořád prohráváme v sérii 3:2. Děkuji fanouškům a hráčům."

FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD vs. 1. MVIL OSTRAVA WOOW    5:3  ( 2:1 , 0:1 , 3:1 )

Tříbrankové vedení Náchodu nestačilo

S velkým odhodláním vstoupili Náchodští k šestému zápasu na palubovce Ostravy. Náchod v celé sezóně nedokázal ani jednou zvítězit ve dvou zápasech po sobě a v play-down neuhrál na hřišti soupeře žádné vítězství - tentokrát však byli náchodští hráči odhodláni vše změnit. Na Náchodských bylo vidět daleko větší zaujetí pro hru a v rozmezí sedmé až jedenácté minuty přichystali brankáři Kořínkovi tři branky na uvítanou v zápase. První dvě padly po důrazu v brankovišti z holí Petra Černého a kapitána Jiřího Vlčka, ta třetí po přesné dalekonosné střele Jana Světlíka. Po první třetině tak svítilo na tabuli k velkému překvapení všech přítomných skóre 0:3.

Ostravané se však ve druhé části oklepali a pomohly jim k tomu nestandardní situace. Nejprve se v oslabení prosadil Lukáš Svačinka a o pár chvil využil tentokrát přesilovou hru Adam Tesárek. Do konce druhé části už diváci branku neviděli, bylo však patrné, že domácí získávají s přibývajícími minutami půdu pod nohama.

Ve třetí části hájili Rytíři stále jednobrankové vedení, ne však dlouho. Již ve 43. minutě srovnal na 3:3 Richard Klimek a začínalo se prakticky od znova. V mnohem lepším rozpoložení však hráli domácí a ve 47. minutě obrat dokonali, když Jan Hranický dotlačil na brankovišti balónek za Skalického záda. V 53. minutě využil Jakub Robenek přesilovou hru a poslal domácí již do dvoubrankového vedení. Smolný moment, který se později ukázal jako rozhodující, přišel pět minut před koncem - nahození z rohu nešťastně usměrnil do vlastní branky Jakub Téra. Naději pro náchodské vykřesal o půl minutu později svým druhým gólem v zápase Jan Světlík a když v čase 57:39 využil přesilovou hru umocněnou hrou v šesti hráčích bez brankáře Vojtěch Bureš, bylo zaděláno na pořádné drama. Náchod však své šance nevyužil a šest sekund před koncem přidal pojistku do prázdné branky Michal Sládek, jenž tak rozhodl o sestupu náchodských Rytířů do Národní ligy.