7:5
(0:3, 2:0, 5:2)

Florbal Primátor Náchod

Po prvním hracím víkendu je série s Ostravou vyrovnaná

Sérii druhého kola play-down začli náchodští Muži A tentokrát na domácím hřišti. Sobotní zápas proti ostravskému MVILu se Náchodu výsledkově nevydařil, v neděli však porážku odčinili a srovnali stav série na 1:1.

Spousta chyb a neproměněné šance

Náchodští nevstoupili do sobotního zápasu špatně a po brance Jakuba Téry z desáté minuty zápasu vedli 1:0. Hosté se vrátili do hry po vyloučení Jana Savického. Přesilovou hru sice nevyužili, po jejím skončení však zamkli náchodské před brankou a nakonec to byl Adam Tesárek, který z volného úderu lišáckým obloučkem nachytal Náchodské. V závěru třetiny však skvěle zafungovala pardubická spolupráce Jan Savický – Petr Černý a druhý jmenovaný zvýšil gólem do šatny na 2:1.

Začátek druhé části Rytířům nevyšel a tak trochu připomínal domácí zápas ze základní části. Hosté trestali chyby v rozehře rychlými kontry a během chvíle brankami Richarda Klimka a Adama Tesárka skóre zápasu otočili. Náchodští však našli rychlou odpověď – při vyrovnávacím gólu si tentokrát Petr Černý a Jan Savický role prohodili. S góly se roztrhl pytel a po půl minutě vedli po brance Šimona Kouby opět Ostravští. Ve 35. minutě bylo opět vyrovnáno – Jonáš Mědílek přetlačil protihráče na mantinelu a z jeho práce těžil zakončující Ondřej Macháček. Z vedení se Náchod opět neradoval dlouho – ve 36. minutě se trefil Jakub Smrčka přesně k tyči a bylo to 4:5. Náchod ještě jednou vyrovnal – poté co Rytíři zavřeli svého soupeře v pásmu doklepl Světlíkovu střelu za Kořínkova záda František Donaj.

Ve třetí části se čekalo na branku až do 49. minuty, kdy využil přesilovou hru Michal Sládek. Vyrovnání však tentokrát již nepřišlo. Naopak – hosté využili toho, že Náchod otevřel obranu, a zasadili Rytířům další dva údery. Nejprve Jakub Smrčka dotlačil balónek za záda ležícího Skalického poté Tomáš Kubíček, kterého při vlastním oslabení vyslal do úniku Daniel Kotzur. Náchod zkusil v závěru powerplay, ta však již skóre nezměnila.

Komentář trenéra hostů Tomáše Svačinky:
"Dnes to bylo jenom o tom, kdy si uvědomíme, že nesmíme dělat hloupé chyby a nechat soupeře dotáhnout do plichty. O 2. přestávce jsme si to řekli, a jakmile jsme odskočili o 2 góly, měli jsme zápas pod kontrolou. Chtěl bych kluky pochválit za bojovnost, zítra budeme ještě silnější. Děkuji soupeři, divákům a rozhodčím za zápas."