Torpédo Havířov

Florbal Náchod

OFICIÁLNÍ STRÁNKY KLUBU

Poslední zápas 11.04.2019

ČPP Aréna Ostrava 

1.MVIL Ostrava WOOW

1.MVIL Ostrava

7:5
(0:3, 2:0, 5:2)

Florbal Primátor Náchod

Florbal Náchod

Jiří Vlček: 1. ligu můžeme udržet

Kapitán náchodského Áčka Jiří Vlček zažívá letos play-down již potřetí. Po přechozích dvou sestupech věří, že náchodský tým soutěž udrží.

 

 

 

 

  • Ahoj Jirko, v sobotu začne série o udržení s Havířovem. Jak moc se na zápasy těšíš?

Ahoj, na jednu stranu se těším hrozně moc, končit se mi sezóna ještě nechtěla a florbal by mi za týden chyběl, na druhou stranu se jedná o sérii (série) s dlouhým a nepohodlným cestováním na Moravu, které zaberou spousty osobního času a co si budeme povídat, o zrovna atraktivního soupeře se nejedná.

 

  • Náchodští utekli hrobníkovi z lopaty, když v posledním kole otočili nepříznivě se vyvíjející zápas o všechno s Ústím. Věřil si v obrat a kde se podle tebe vzala v náchodských hráčích taková morální síla?

Celou sezonu nás sráží na kolena velmi častá absence hráčů, z mnoha důvodů. Toto byl jeden z těch případů, kdy jsme k utkání vyrazili v ne zrovna ideální a nejsilnější sestavě. Možná právě tento fakt stmelil hráče, kteří se na hřiště dostali a poprali se o výsledek. Hodně našich zápasů je o hlavě a našem prvním vstřeleném gólu, kdy se přesvědčíme, že se dá hrát s každým. Toto nás z mého pohledu nakoplo i v Ústí – gól kterým jsme snížili na 2:3.

 

  • Co očekáváš od Slovanu Havířov a jaké jsou šance Náchoda na vítězství v sérii?

Možná to z ní trochu namyšleně, ale Slovan nás nemůže ničím překvapit. Jejich hra je založena pouze na dvou hráčích, nic víc nabídnout nemohou, takže pokud si je pohlídáme tak jako v domácím zápase, bude to už jen o individuálních chybách, které mohou rozhodnout. Slovan nás nemá čím překvapit, naše šance jsou velké, i když začínáme na jejich hřišti. Rozhodne nasazení a bojovnost.

 

  • Ty jsi už play-down zažil ve své kariéře dvakrát. Jak vzpomínáš na sérii s Jihlavou (poprvé) a s Havlíčkovým Brodem (podruhé)

Obě série si moc dobře pamatuji. V té s Jihlavou nás vedl krátce p. Marks - v té době velmi uznávaný trenér. Naše nezkušenost z takovýchto klání rozhodla o tom, že nás Jihlava poslala o ligu níže. Z Havlíčkova Brodu jsme si přivezli nadějný výsledek 1:1 na zápasy, ale domácí zápasy nám nevyšly. Bohužel si pamatuji i na nějaké své individuální chyby během série. Obě ale byly něčím podobné – byly o bojovnosti, nasazení a o tom kdo vydrží více!

 

  • V čem je náchodský tým silný? Myslíš, že to letos napotřetí zlomí a soutěž udrží?

Máme více individualit, které mohou rozhodovat zápasy. Naše hra nestojí pouze na dvou hráčích, ale vnímám více týmové pojetí. Soutěž můžeme udržet, když potáhneme za jeden provaz a hlavně, když bude každý hráč chtít. Ať narazíme v play-down ve druhém kole na kohokoliv, z mého pohledu můžeme porazit jak Slovan, Petrovice tak i MVIL, záleží co tomu hráči chtějí obětovat!

 

  • Chtěl bys ještě něco vzkázat čtenářům a náchodským fanouškům?

Možná naše hra a výsledky nebyly během sezóny dobré, ale po dvou postupech během dvou sezon jsme se museli někde zastavit. Věřím však, že tento tým na to má, aby se v Náchodě hrála 1. liga i v příští sezoně a chtěl bych pozvat všechny naše fanoušky na domácí zápasy a užít si tak společně s hráči prvoligový florbal – hráči vnímají velmi pozitivně, když jim fandí zaplněná Plechárna. Vždycky NÁCHOD !!!

 

  • Díky za rozhovor Jirko a ať se daří!

 

Diskuze k článku

ligová tabulka

1. Orel Rtyně 24 193:77 57
2. DDM Holice 22 187:74 55
3. FBC Dobruška 22 156:83 48
4. Dvůr Králové nL 22 118:57 48
5. Florbal Náchod 26 183:131 42
6. HAGA Pardubice 26 125:175 25
7. FbK Bulldogs Hořice 26 132:219 20
8. SPV Pardubice 26 76:237 11
9. Orel Přelouč 22 90:207 10
Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

26.05.2019Ondřej Holek (13)

28.05.2019Tomáš Heger (16)

30.05.2019Jiří Juhász (25)

Hlavní partner
Primátor Pivovar Náchod Město Náchod MŠMT
Partner
Královéhradecký kraj Regina, a.s. Integraf, s.r.o. FATPIPE Burik team element Mizuno GATORADE CASIA TOUR NSYS Tejpy.cz Vella Swenbee
Oficiální partner 1.ligy mužů
Rotor

© 2019 Florbal Náchod - Všechna práva vyhrazena info@florbalnachod.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 147417
Posledních 30 dnů: 3972 | Posledních 7 dnů: 643 | Poslední den: 64

x