7:5
(0:3, 2:0, 5:2)

Florbal Primátor Náchod

Náchod zlomil klíčový zápas v závěru

V klíčovém zápase na palubovce Litvínova náchodští Rytíři zvítězili a odlepili se ze dna prvoligové tabulky.

V sobotu šlo v Litvínově o hodně. Náchodu patřila v aktuální tabulce 1. ligy poslední příčka, a pokud by na severu Čech prohrál, posunuly by se šance na záchranu druhé nejvyšší florbalové soutěže pouze do roviny teorie. Oba celky nastoupily do zápasu s dvaceti hráči na soupisce, téměř v ideálních sestavách. Od prvních minut to byla spíše taktická bitva. Litvínovští však dvakrát prokázali své zkušenosti, když vystihli nepřesnou rozehrávku Náchoda a chyby hostů chladnokrevně potrestali. Nejprve Tomáš Skalitz a o pět minut později Oldřich Jireček. Několik slibných příležitostí si v úvodní části vytvořil také Náchod, domácí brankář Lukáš Chyna však odolával.

Úvod druhé části přinesl první přesilovku utkání a také úvodní branku hostů. Početní výhodu zužitkoval po přihrávce Josefa Čejpy Vojtěch Bureš a Náchod se tak vrátil do hry. A ve třicáté minutě bylo ještě veseleji, když na 2:2 vyrovnal náchodský kapitán Jiří Vlček. O chvíli později však střelec vyrovnávací branky fauloval a dal tak domácím možnost, aby si po brance Ondřeje Tichého vzali svůj náskok naposledy zpět. Náchod se z nepříjemné situace brzy oklepal a ve 35. minutě po dobře fungující spolupráci Jana Světlíka a zakončujícího Jana Savického vyrovnal. Ve 36. minutě všem přítomným zatrnulo – Daniel Hulič zasáhl při střele nešťastně do obličeje Jana Čečetku, a ten se zkácel bezvládně k zemi. Náchodský centr musel být hospitalizován v nemocnici v Mostě, kde prozatím zůstává. Po neplánovaném zdržení se pokračovalo, mnoho zábavy si však místní diváci neužili. Hra byla nervózní a rozkouskovaná řadou faulů a vyloučení.

I ve třetí třetině pokračovalo drama. Ve 46. minutě zafungovala opět spolupráce Jana Světlíka a Jana Savického a po rychlém a skvěle sehraném kontru se dostali Rytíři poprvé do vedení. Náchod měl několik příležitostí soupeři odskočit, ty však nevyužil a domácí tak srovnali, poté co Ondřej Krejčí našel perfektním milimetrovým pasem na brankovišti operujícího veterána Daniela Huliče, jemuž stačilo nastavit hokejku. Stav 4:4 a dramatická koncovka před námi. V závěrečných minutách si vyzkoušel Náchod jedno oslabení, domácí Bivojové dokonce tři. A v tom posledním se rozhodlo – 50 sekund před koncem základní hrací doby natáhl Filip Geisler k dalekonosné střele a vystřelil Náchodu tři body. Ty ještě v čase 59:37 potvrdil gólem do prázdné branky Vojtěch Bureš a o 10 sekund později z trestného střílení Josef Čejpa. Náchod zvládl klíčový zápas poměrem 4:7 a z horké litvínovské půdy si i za podpory náchodských fanoušků z řad juniorů i dalších odvezl tři body, které mohou mít v konečném zúčtování cenu zlata.