7:5
(0:3, 2:0, 5:2)

Florbal Primátor Náchod

Havířov rozhodl o výhře v Náchodě až v závěru

Náchodští Rytíři se nachází v kritické situaci - čtyři kola před koncem základní části jim patřilo poslední čtrnácté místo. O nápravu se pokoušeli v sobotu proti Havířovi. Proti loňskému vítězi základní části 1. ligy a účastníku baráže o Superligu je však nečekalo nic jednoduchého.

Náchod vstoupil do zápasu aktivně a od začátku dával favoritovi najevo, že cesta za třemi body nebude snadná. V patnácté minutě si svojí aktivitou vybojovali domácí hráči přesilovku a netrvalo dlouho a po brance Jana Světlíka se radovali z vedení. Ne na dlouho - patnáct sekund na to totiž vyrovnal havířovský Tomáš Kozlík na 1:1.

Ve druhé části se strhla přestřelka. Poté, co Macháček narýsoval perfektní pas na Bureše, trefil sice náchodský kanonýr tyčku, o pár chvilek později si však spravil chuť, když krásnou žabkou našel hokejku Josefa Čejpy a ten si s těžkou situací poradil. Havířovští však poté zabrali, několikrát Náchodské zamkli v jejich obraném pásmu a dvěma slepenými góly z 29. a 30. minuty zápasu otočili. Ve 31. minutě však Ondřej Macháček perfektně zužitkoval samostatný únik a začínalo se od znova. Hráči havířovského Torpeda však ukazovali, jak jsou silní, když se dostanou do pásma. Z tlaku vytěžili zásluhou Klozy a Holeše dvě branky a dostali se do dvougólového vedení. Náchodští se však zlomit nenechali, v závěru třetiny zabojovali a mohli se radovat z vyrovnaní - čtvrtou i pátou branku Náchoda vstřelil Vojtěch Bureš.

Ve třetí části však měl Náchod kopec smůly. Nejprve Vilímovu střelu smolně tečoval za Skalického záda obránce Téra a hosté znovu vedli. Rytířům se znovu podařilo vyrovnat, chvíli po skončení přesilové hry se prosadil Jan Hrubý. Náchod pak měl k dispozici ještě jednu přesilovou hru, své šance však nevyužil. A toho posléze litoval... V čase 58:37 totiž nahození jednoho z havířovských hráčů srazil smolně za záda brankáře Skalického Filip Geisler a hosté tak znovu ne svoji zásluhou přišli k vedení. Náchod se odhodlal ke hře bez brankáře, po chybě v rozheře však poslal balónek přes celé hřiště do prázdné branky Daniel Filip. Náchod i přes dobrý výkon prohrál 6:8 a zůstává poslední.