Torpédo Havířov

Florbal Náchod

OFICIÁLNÍ STRÁNKY KLUBU

Poslední zápas 11.04.2019

ČPP Aréna Ostrava 

1.MVIL Ostrava WOOW

1.MVIL Ostrava

7:5
(0:3, 2:0, 5:2)

Florbal Primátor Náchod

Florbal Náchod

Náchod se znovu propadl na poslední místo

O víkendu měli Náchodští hned dvojnásobnou šanci rozšířit svoji poněkud skromnou bodovou sbírku. To se bohužel nepovedlo a tak je v tabulce předskočil doposud poslední Slovan Havířov.

 

 

 

 

V Karlových Varech zvítězil domácí favorit

Do utkání proti Karlovým Varům šel Náchod z pozice jednoznačného outsidera. Karlovarští od prvních minut zápasu dominovali ve hře na balónku, dobývání branky, kterou pro tentokrát hájil Brandon Bulis, však bylo těžší, než se mohlo zdát. Dobře chytajícího brankáře Náchoda poprvé překonal až v patnácté minutě Michal Klápa. O necelou minutu později však Náchod zásluhou Petra Černého z ojedinělé akce vyrovnal a tak se začínalo znovu od nuly. V závěru první třetiny však vstřelili domácí gól do šatny a šli tak poprvé do kabiny za stavu 2:1.

Scénář z první části se v té druhé však neopakoval. Karlovarští byli daleko efektivnější v zakončení a své šance řešily s klidnou hlavou. Své vedení tak postupně navyšovali a po čtyřiceti minutách za stavu 9:2 vyhnali Brandona Bulise z branky. Ani Vlastimil Skalický však brankostroj domácích nezastavil a hned po 44 sekundách jej čekalo přivítání v podobě míčku v jeho síti. Karlovarští dále navyšovali skóre a to se zastavilo až na hodnotě 14:4. Kromě Petra Černého si vstřelené góly připsali z hráčů Náchoda také Martin Kováčik, Ondřej Macháček a Jan Světlík

 

Komentář trenéra hostí Tomáše Třešňáka:
"Těžký zápas, se soupeřem jsme dokázali držet tempo pouze v první třetině. Poté nás soupeř svoji kvalitou donutil k veklkému množství chyb, které dokázal potrestat. Díky soupeři a hodně štěstí do zbytku sezóny."

 

Komentář trenéra domácích Petra Pánka:
"Dnes pro nás povinné tři body, důležité bude je potvrdit v neděli s Chomutovem. Děkuji soupeři za zápas, přejeme mu šťastnou cestu domů as děkuji našim skvělým divákům."

 

FB HURRICAN KARLOVY VARY vs. FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD    14:4  ( 2:1 , 7:1 , 5:2 )
Branky Náchoda: Černý, Kováčik, Macháček, Světlík

Střely na branku: 37:22
Vyloučení: 0:2
Využití: 1:0
Počet diváků: 95
Hráč utkání: Jan Světlík

Odkaz na textový online přenos
Odkaz na statistický report ze zápasu

 

MVIL vyškolil Náchodské z produktivity

Nedělní zápas s ostravským MVILem byl pro Rytíře daleko důležitější a Náchodští v něm pomýšleli na body. I proto, že v podzimním utkání na půdě soupeře dokázali zvítězit 2:4. Již úvodní minuty zápasu ukázaly, že více než florbalovou podívanou bude tento zápas taktickou bitvou, ve které nebude ani jeden tým chtít udělat chybu. Prvních omylů se dopustili Rytíři a po nedůrazu v předbrankovém prostoru a chybě vedoucí k protiútoku prohrávali již v sedmé minutě 0:2. Do hry vrátily Náchod volné údery, díky kterým František Donaj a Jan Světlík utkání vyrovnali. A když se minutu před koncem první části trefil přesně do šibenice Vojtěch Bureš, vedl Náchod 3:2 a byl na nejlepší cestě za bodovým ziskem.

Ve druhé části byl Náchod opticky daleko lepší a vytvořil si velkou spoustu šancí. Několik samostatných úniků však Náchodští neproměnili a to je v celkovém výčtu mohlo hodně mrzet. Hosté totiž vytěžili z minima maximum a třemi slepenými góly v rozmezí necelých tří minut otočili vývoj zápasu na 3:5.

V závěrečné části Ostravští pozorně bránili a Náchod již do tolika šancí nepustili. I tak se podařilo ve 47. minutě zápasu Petrovi Černému po individuální akci a zakončení zpoza branky snížit rozdíl na jediný gól. Následně měli Rytíři výhodu přesilové hry, tu však nevyužili, a tak se chvíli po jejím skončení radovali znovu hosté. Náchod si v závěru zápasu vytvořil tlak, jejich šance však zastavili dobře bránící hosté, brankář Vojtěch Kořínek či tak jako v případě střely Jana Světlíka branková konstrukce. Závěrečná hra bez brankáře přinesla pouze snížení Vojtěcha Bureše. Náchod v klíčovém duelu prohrál 5:6 a po výhře Slovanu Havířov na palubovce Českých Budějovic se propadl na poslední místo prvoligové tabulky.

 

Komentář trenéra hostů Tomáše Svačinky:
"Dnešní zápas byl o hlavách, až na výpadek v druhé polovině 1. třetiny, jsme to zvládli lépe než domácí, přidali jsme produktivitu a výsledek je takový jaký je. Děkuji soupeři za férovou hru a divákům a rozhodčím za zápas."

 

Komentář trenéra domácích Tomáše Třešňáka:
"Utkání rozhodla naše neproduktivita, bohužel jsme dnes ty největší šance neproměnili. Soupeř hrál chytře a vytěžil maximum možného. Díky fanouškům za podporu."

 

FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD vs. 1. MVIL OSTRAVA    5:6  ( 3:2, 0:3, 2:1 )
Branky Náchoda: 2x Bureš, Donaj, Světlík, Černý

Střely na branku: 36:40
Vyloučení: 1:2
Využití: 0:0
Počet diváků: 70
Hráč utkání: Jan Savický

Odkaz na textový online přenos
Odkaz na statistický report ze zápasu

 

Hned v sobotu budou mít Rytíři další šanci na body. V zápase proti Florbalu Havířov půjde opravdu o hodně. Utkání začne v 18:00. Již nyní můžete v UDÁLOSTI NA FACEBOOKU potvrdit, že se zápasu zúčastníte a pomůžete Náchodským v honbě za dalšími body. SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM.

 

Diskuze k článku

ligová tabulka

1. Orel Rtyně 24 193:77 57
2. DDM Holice 22 187:74 55
3. FBC Dobruška 22 156:83 48
4. Dvůr Králové nL 22 118:57 48
5. Florbal Náchod 26 183:131 42
6. HAGA Pardubice 26 125:175 25
7. FbK Bulldogs Hořice 26 132:219 20
8. SPV Pardubice 26 76:237 11
9. Orel Přelouč 22 90:207 10
Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

20.08.2019Dan Kazda (21)

26.08.2019Vojtěch Bureš (28)

28.08.2019Tomáš Franc (7)

Hlavní partner
Primátor Pivovar Náchod Město Náchod MŠMT
Partner
Královéhradecký kraj Regina, a.s. Integraf, s.r.o. FATPIPE Burik team element Mizuno GATORADE CASIA TOUR NSYS Tejpy.cz Vella Swenbee
Oficiální partner 1.ligy mužů
Rotor

© 2019 Florbal Náchod - Všechna práva vyhrazena info@florbalnachod.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 154543
Posledních 30 dnů: 1944 | Posledních 7 dnů: 668 | Poslední den: 119

x