7:5
(0:3, 2:0, 5:2)

Florbal Primátor Náchod

Náchod se znovu propadl na poslední místo

O víkendu měli Náchodští hned dvojnásobnou šanci rozšířit svoji poněkud skromnou bodovou sbírku. To se bohužel nepovedlo a tak je v tabulce předskočil doposud poslední Slovan Havířov.

V Karlových Varech zvítězil domácí favorit

Do utkání proti Karlovým Varům šel Náchod z pozice jednoznačného outsidera. Karlovarští od prvních minut zápasu dominovali ve hře na balónku, dobývání branky, kterou pro tentokrát hájil Brandon Bulis, však bylo těžší, než se mohlo zdát. Dobře chytajícího brankáře Náchoda poprvé překonal až v patnácté minutě Michal Klápa. O necelou minutu později však Náchod zásluhou Petra Černého z ojedinělé akce vyrovnal a tak se začínalo znovu od nuly. V závěru první třetiny však vstřelili domácí gól do šatny a šli tak poprvé do kabiny za stavu 2:1.

Scénář z první části se v té druhé však neopakoval. Karlovarští byli daleko efektivnější v zakončení a své šance řešily s klidnou hlavou. Své vedení tak postupně navyšovali a po čtyřiceti minutách za stavu 9:2 vyhnali Brandona Bulise z branky. Ani Vlastimil Skalický však brankostroj domácích nezastavil a hned po 44 sekundách jej čekalo přivítání v podobě míčku v jeho síti. Karlovarští dále navyšovali skóre a to se zastavilo až na hodnotě 14:4. Kromě Petra Černého si vstřelené góly připsali z hráčů Náchoda také Martin Kováčik, Ondřej Macháček a Jan Světlík

Komentář trenéra hostí Tomáše Třešňáka:
"Těžký zápas, se soupeřem jsme dokázali držet tempo pouze v první třetině. Poté nás soupeř svoji kvalitou donutil k veklkému množství chyb, které dokázal potrestat. Díky soupeři a hodně štěstí do zbytku sezóny."

Komentář trenéra domácích Petra Pánka:
"Dnes pro nás povinné tři body, důležité bude je potvrdit v neděli s Chomutovem. Děkuji soupeři za zápas, přejeme mu šťastnou cestu domů as děkuji našim skvělým divákům."

FB HURRICAN KARLOVY VARY vs. FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD    14:4  ( 2:1 , 7:1 , 5:2 )

MVIL vyškolil Náchodské z produktivity

Nedělní zápas s ostravským MVILem byl pro Rytíře daleko důležitější a Náchodští v něm pomýšleli na body. I proto, že v podzimním utkání na půdě soupeře dokázali zvítězit 2:4. Již úvodní minuty zápasu ukázaly, že více než florbalovou podívanou bude tento zápas taktickou bitvou, ve které nebude ani jeden tým chtít udělat chybu. Prvních omylů se dopustili Rytíři a po nedůrazu v předbrankovém prostoru a chybě vedoucí k protiútoku prohrávali již v sedmé minutě 0:2. Do hry vrátily Náchod volné údery, díky kterým František Donaj a Jan Světlík utkání vyrovnali. A když se minutu před koncem první části trefil přesně do šibenice Vojtěch Bureš, vedl Náchod 3:2 a byl na nejlepší cestě za bodovým ziskem.

Ve druhé části byl Náchod opticky daleko lepší a vytvořil si velkou spoustu šancí. Několik samostatných úniků však Náchodští neproměnili a to je v celkovém výčtu mohlo hodně mrzet. Hosté totiž vytěžili z minima maximum a třemi slepenými góly v rozmezí necelých tří minut otočili vývoj zápasu na 3:5.

V závěrečné části Ostravští pozorně bránili a Náchod již do tolika šancí nepustili. I tak se podařilo ve 47. minutě zápasu Petrovi Černému po individuální akci a zakončení zpoza branky snížit rozdíl na jediný gól. Následně měli Rytíři výhodu přesilové hry, tu však nevyužili, a tak se chvíli po jejím skončení radovali znovu hosté. Náchod si v závěru zápasu vytvořil tlak, jejich šance však zastavili dobře bránící hosté, brankář Vojtěch Kořínek či tak jako v případě střely Jana Světlíka branková konstrukce. Závěrečná hra bez brankáře přinesla pouze snížení Vojtěcha Bureše. Náchod v klíčovém duelu prohrál 5:6 a po výhře Slovanu Havířov na palubovce Českých Budějovic se propadl na poslední místo prvoligové tabulky.