Torpédo Havířov

Florbal Náchod

OFICIÁLNÍ STRÁNKY KLUBU

Poslední zápas 11.04.2019

ČPP Aréna Ostrava 

1.MVIL Ostrava WOOW

1.MVIL Ostrava

7:5
(0:3, 2:0, 5:2)

Florbal Primátor Náchod

Florbal Náchod

Tomáš Kopecký: Každým tréninkem jsme lepší a lepší

Přinášíme Vám rozhovor s obráncem elitního mužského týmu Tomášem Kopeckým.

 

 

 

 

 

Ahoj Tome. V Náchodě působíš již druhou sezónu. Jak jsi spokojený?

Ahoj, určitě se nedá říct, že bych nebyl spokojený. V náchodském týmu se mi pořád líbí. Nyní máme mnoho změn v týmu, které hodnotím kladně, tréninky jsou čím dál těžší, ale konec sezóny se blíží a nás čeká ještě spousta práce.

 

Než si přišel do Náchoda, tak si hrál regionální soutěž ve Slatiňanech a objížděl amatérské florbalové turnaje. Co se ti honilo při přestupu do Náchoda hlavou?

Vždy jsem si říkal, že bych mohl hrát florbal na vyšší úrovni. Když jsem dostal nabídku z Náchoda, byl jsem překvapený a říkal si, že by to mohlo být zajímavé.

 

Co nakonec rozhodlo, že si na nabídku Náchoda kývl?

Především jsem si chtěl zkusit vyšší soutěž, která mi byla nabídnuta a také trénování, které jsem na vyšší úrovni nezažil. Jsem moc rád, že mi byla tato možnost umožněna.

 

Na začátku angažmá si přitom moc nehrál, nyní však patříš mezi klíčové hráče. Co stojí za tvým posunem?

Každý někde začínal a protože cesta na vrchol je dlouhá a já byl v klubu nováček, ale i sezení na lavičce a především každý trénink mi přinášel mnoho zkušeností. Musel jsem na sobě hodně zapracovat, abych se dostal na úroveň svých spoluhráčů. Neřekl bych, že jsem nyní klíčový hráč. Nicméně za mým posunem je především spousta dřiny, chuť do florbalu a také motivace se učit novým dovednostem.

 

Dlouhodobě patříš mezi hráče, jejichž docházku na tréninky si trenéři chválí. Naplňují tě tréninky v Náchodě?

Každý trénink je něčím odlišný a přináší jiné zkušenosti. Rád se zlepšuji každým dnem a tréninky v Náchodě mi dopomáhají k lepším výsledkům.

 

Můžeš porovnávat, v čem je podle tebe největší rozdíl mezi 1. ligou a regionálními či amatérskými soutěžemi?

Především bych řekl, že v amatérských či nižších soutěžích  hráči hrají spíše pro zábavu. Kladou si o dost menší cíle, než hráči první ligy. V 1. lize už hráči nestačí mít jen dobrou střelu, ale musíte umět více florbalových dovedností a více u toho přemýšlet. Nicméně každého hráče baví něco jiného a je čistě na něm, jakou cestou chce jít, jestli hrát pro zábavu a nebo mít cíl ve vyšší soutěži.

 

A-tým se po prohře se Startem propadl na poslední místo tabulky. Co bylo příčinou porážky v posledním ligovém zápase?

Bohužel naše aktuální místo v tabulce je nepříjemné, ale sezona ještě neskončila a celý náš tým dělá vše proto, aby začal opět vyhrávat a místo v tabulce vylepšil. Co se týče zápasu, tak asi hlavní důvod naši prohry byla nezvládnutá první třetina. Ale napomohla tomu ani naše zbytečná vyloučení, individuální chyby a špatná koncentrace na zápas.

 

Hodně se ale mluví o herním progresu. Vnímáš také, že se hra Náchoda od začátku sezóny zlepšila?

Určité progresy v Náchodě jsou a vnímám je pozitivně. Řadu nových věcí se nám daří dělat i v zápasech. U všech hráčů je vidět značný pokrok, především díky jejich přístupu a snaze spolupracovat jako tým. Věřím, že každým tréninkem jsme lepší a lepší.

 

Jaké jsou silné stránky týmu?

Naše silné stránky jsou v gólmanech, kteří odvádějí vždy skvělou práci. Každopádně i každý hráč má svoji roli v týmu, kterou si plní a díky tomu je tým silnější.

 

V neděli nás čeká utkání v Lounech, kde se střetneme s Kladnem. S čím do zápasu jdete, a myslíš, že je šance Kladno porazit?

Půjdeme si zahrát super florbal se záměrem získání tří bodů ze zápasu. Kladno je silný soupeř, který má nabitý kádr se spoustou individualit, ale jako každý jiný soupeř v lize se dá porazit. Vše bude záležet na naši koncentraci a plnění úkolů na hřišti. Já pevně věřím, že máme sílu Kladno v neděli porazit a přivézt do Náchoda tři body.

 

Děkuji za rozhovor Tome a hodně štěstí!

 

 

Diskuze k článku

ligová tabulka

1. Orel Rtyně 24 193:77 57
2. DDM Holice 22 187:74 55
3. FBC Dobruška 22 156:83 48
4. Dvůr Králové nL 22 118:57 48
5. Florbal Náchod 26 183:131 42
6. HAGA Pardubice 26 125:175 25
7. FbK Bulldogs Hořice 26 132:219 20
8. SPV Pardubice 26 76:237 11
9. Orel Přelouč 22 90:207 10
Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

25.06.2019Daniel Poláček (11)

26.06.2019Jakub Vysoký (14)

27.06.2019Dominik Jansa (18)

Hlavní partner
Primátor Pivovar Náchod Město Náchod MŠMT
Partner
Královéhradecký kraj Regina, a.s. Integraf, s.r.o. FATPIPE Burik team element Mizuno GATORADE CASIA TOUR NSYS Tejpy.cz Vella Swenbee
Oficiální partner 1.ligy mužů
Rotor

© 2019 Florbal Náchod - Všechna práva vyhrazena info@florbalnachod.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Počet návštěv: 150252
Posledních 30 dnů: 2709 | Posledních 7 dnů: 614 | Poslední den: 88