4:3
Po prodl.

Florbal Primátor Náchod

Předvánoční souboj Rytíři těsně prohráli

V sobotu 22. prosince se vydali florbalisté mužského Áčka k poslednímu utkání letošního kalendářního roku. Na půdě Chomutova neodehráli špatný zápas, nakonec se však z Podkrušnohoří vraceli bez bodu.

Předčasný dárek pod stromeček si nadělil brankář Náchoda Vlastimil Skalický, který si doma zapomněl brankářské kalhoty, a tak mu nezbývalo, než si po cestě koupit nové. Náchodským v Chomutově vůbec nevyšla úvodní část. Už po 82 sekundách Rytíři prohrávali, když chybu v rozehře potrestali Tadeáš Melíšek a zakončující Jiří Šafařovský. V desáté minutě sice Ondřej Macháček srovnal na 1:1, nekoncentrace po buly však vedla k tomu, že se Náchod radoval z vyrovnaného stavu pouze 5 sekund - než z trestného střílení vrátil domácím vedení Adam Stibor. A když o dalších čtrnáct sekund později zvýšil na 3:1 Ondřej Halej, vypadalo to s náchodskými bledě. Naději vrátil po hezké individuální akci Jan Světlík, v 17. minutě však podruhé zafungovala spolupráce Melíška se Šafařovským a tak šly oba týmy do kabiny za stavu 4:2.

Své vedení navýšili domácí hned v úvodu druhé části, když si Melíšek a Šafařovský své role prohodili a tentokrát to byl první jmenovaný, kdo zakončoval. Na rozdíl dvou branek přiblížil Náchodské druhým gólem v zápase Jan Světlík, to bylo však od Rytířů ve druhé části vše. Naopak domácí přidali ještě dvě branky a do závěrečné části šli s náskokem 7:3.

Ve třetí části se do náchodské branky postavil počtvrté v letošní sezóně Brandon Bulis a jako by tento impuls vlil hráčům do žil čerstvou krev. Hned po devíti sekundách hry totiž Jiří Vlček svojí typickou dalekonosnou střelou překonal Lukáše Ščurka a když ve 45. minutě prostřelil Tomáš Kopecký vše, co stálo v cestě, bylo zaděláno na drama. O to víc, když Brandon Bulis uspěl proti trestnému střílení Šafařovského. Náchodští v závěru tlačili, domácí však využili jedné nekoncentrace a rychlým brejkem odskočili opět na rozdíl tří branek. V 59. minutě už pouze Ondřej Macháček upravoval na konečných 8:6.

Hodnocení vedoucího týmu Chomutova Petra Lince:
"Utkání, které jsem měli dotáhnout do vítězného konce, se podařilo dotáhnout do vítězného konce. Přeji všem pohodové Vánoce a úspěšný vstup do Nového roku. Eddie, díky!"

Hodnocení trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka:
"Za dnešní výkon musím své hráče pochválit. Až do konce utkání jsme byli ve hře o body. Jsem moc rád, že se v zápasech projevuje práce v tréninku a věřím, že po novém roce budeme ještě lepší. Díky soupeři a pořadatelům za perfektní utkání. Příjemné prožití vánočních svátků všem."

FLORBAL CHOMUTOV vs. FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD    8:6  ( 4:2 , 3:1 , 1:3 )

Odkaz na statistický report ze zápasu

Po Novém roce čekají Rytíře další dva venkovní zápasy - na půdě pražského Startu a Kladna. Doma se představí až v sobotu 19. ledna, kdy přivítají v důležitém záchranářském souboji Slovan Havířov.