Florbal Ústí

:
od 00:00

Hattrick byl nad síly Náchoda

Netradičně v pátek přivítali náchodští Rytíři ambiciózní Hattrick Brno. Ten potvrdil svojí kvalitu a z Plechárny si odvezl tři body za výhru 6:14.

Od úvodních minut bylo zřejmé, kdo bude v zápase diktovat tempo. Hattrick hned v prvním střídání zavřel elitní náchodskou formaci a ve 35. sekundě zápasu poprvé skóroval, když Skalického překonal Grábl. V 10. minutě zvýšil při trestu Juhásze Luděk Ondráček a ve 13. minutě to bylo po brance Jalového již 0:3. Náchod vrátilo do hry skvělé střídání Petra Černého, jenž nejprve v čase 13:00 vykoupal brněnského brankáře Filipa Kejíka při trestném střílení a o necelou půl minutu později jej překonal střelou na bližší tyč. Hosté si však ještě do první sirény vzali tříbrankový náskok zpět - nejprve zakončoval Tomáš Brom rychlý protiútok střelou nad rameno Vlastimila Skalického a těsně před sirénou zužitkoval David Sládeček přesilovku.

Ve druhé třetině se čekalo na gól až do 28. minuty, kdy se z předbrankového prostoru prosadil svým typickým zakončením Marek Fuchs. O pět minut později sice Jan Světlík snížil na 3:6, zbylých osm minut druhé části však bylo plně v režii brněnského Hattricku. Ten díky slepeným gólům, kterým napomohlo i náchodské dvojité vyloučení, odskočil na děsivý rozdíl 3:11 a o výsledku zápasu tak bylo před závěrečnou částí rozhodnuto.

Ve třetí třetině nahradil Vlastimila Skalického v náchodské brance Brandon Bulis a i on měl spoustu práce. Hosté opojeni vysokým vedením připustili hru nahoru-dolů, která baví diváky, trenéři ji však moc rádi nemají. V závěrečné části padlo po třech brankách na každé straně, za Náchod se trefili Jan Světlík, Jan Čečetka a hattrick dokonal Petr Černý. I druhé letošní měření sil s Hattrickem Brno tak skončilo vysokou porážkou Náchoda -. tentokrát 6:14.

Komentář trenéra hostujícího družstva FBŠ Hummel Hattrick Brno Marka Fialy:
"Přijeli jsme pro tři body a jsme rádi, že si je z horké náchodské půdy odvážíme. V celém zápase jsme byli lepší, ale na můj vkus jsme připustili chvílemi až příliš otevřenou hru. Musíme se zlepšit směrem dozadu. Soupeři děkujeme za utkání."

Komentář trenéra domácího družstva Florbal Primátor Náchod Tomáše Třešňáka:
"Soupeř v dnešním utkání dokázal jednoznačně svou kvalitu, když využil naše sebemenší zaváhání. Proti takto dobrému soupeři si nemůžeme dovolit tolik laciných chyb. Díky soupeři za těžký zápas, který nám ukázal na čem máme dál pracovat. Díky fanouškům a soupeři přeji šťastnou cestu domů."

FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD vs. FBŠ HUMMEL HATTRICK BRNO    6:14  ( 2:5 , 1:6 , 3:3 )
Branky Náchoda: 3x Černý, 2x Světlík, Čečetka

Střely na branku: 22:40
Vyloučení: 4:1