:
od 00:00

BLACK ANGELS

Nepovedená druhá třetina stála Rytíře body

Ve sváteční sobotu 17. listopadu byli diváci v Plechárně svědky souboje dvou týmů, které v loňské sezóně působily v jiné soutěži, než v 1. lize. Loňský účastník Národní ligy Náchod přivítal na domácí palubovce tým, jenž sestoupil z nejvyšší české florbalové soutěže - Florbal Ústí.

Obrovskou šanci ujmout se překvapivého vedení měli Náchodští v samém úvodu zápasu, neboť rozhočí nařídili proti Ústí trestné střílení. S backhandovým pokusem Jana Světlíka si však ústecký brankář Marek Netopilík poradil. A tak to byli hosté, kdo jako první udeřil - v jedenácté minutě se prosadil nejlepší střelec 1. ligy Viktor Kopecký. Vedení však ústeckým nevydrželo dlouho - Náchod vrátil do hry kapitán Jiří Vlček, jenž překonal Netopilíka krásnou dalekonosnou střelou. Hosté sice hráli v první periodě více na míčku, domácí však poctivě bránili a trpělivě vyčkávali na rychlé kontry, ze kterých si vytvářeli brankové příležitosti. Ty však nevyužili a tak svítilo po první třetině na tabuli skóre nerozhodné - 1:1.

Pokud byla první část vyrovnaná, tak o té druhé se to rozhodně říct nedá. Náchodský zmar jakoby předznamenala hned první nebezpečná situace, která skončila brankou. Čečetkovou podklouznutí využil Viktor Kopecký k nebezpečné střele, kterou Brandon Bulis výborně vyrazil, avšak jen k Vítu Pavelkovi, jenž neměl problém dorazit balónek do odkryté branky. A když o dvě a půl minuty později vystihl stejný hráč nepřesnou rozehrávku Náchoda a naservíroval na zlatém podnose Davidu Stummerovi, bylo to již 1:3. Následovala tři vyloučení Náchoda a tři branky v Bulisově síti - a tak jsme se loučili s druhou částí za nepříznivého stavu 1:6.

Před Náchodskými stál těžký úkol - smazat pětigólové manko. Náchodští však začali odmazávat rychle - nejprve David Kocián ze své typické pozice backhandem a posléze Filip Geisler při vlastním oslabení. A když byl ve 49. minutě vyloučen Jakub Kolstrunk, tak už se Ústečtí strachovali. Náchodští však ani přes nepřeberné množství brankových příležitostí klíčovou přesilovku zápasu nevyužili a naopak krátce po návratu Kolstrunka na hřiště inkasovali - po dlouhém výběhu Josefa Nováka a vychytralé střele na bližší tyč, za asistence navrátivšího se Kolstrunka. Náchod otevřel hru, Ústí však na tento moment čekalo a hru do otevřené obrany potrestalo dalšími dvěma góly. Přesilovkový zásah Jonáše Mědílka už na porážce Náchoda nic nezměnil.